Духовне

Відбулися регіональні збори священиків УГКЦ центрального регіону Італії

У вівторок, 6 червня 2017 р., в приміщеннях прокатедрального собору Святої Софії у Римі відбулись регіональні збори священиків, які душпастирюють на території центрального регіону Італії. У зборах, які очолив Апостольський візитатор Владика Діонісій Ляхович та Пасторальний координатор о.Володимир Волошин взяли участь 18 священиків.

Перед зустріччю душпастирі спільно помолилися в соборі Св. Софії. Після цього відбулося обговорення душпастирських справ УГКЦ в центральному регіоні Італії. Зокрема мова йшла про організацію паломницьких груп до гробу св. Йосафата у Ватикані на 25 червня 2017 р. з нагоди 150-річчя його канонізації. Як відомо, в цей день о год. 13:00 Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, у співслужінні з усіма єпископами УГКЦ та численним духовенством, звершить Божественну Літургію на папському престолі базиліки св. Петра.

Також мова йшла і про підготовку до широкомасштабного відзначення 85-річчя Голодомору у місті Мілані, запланованого на останню неділю листопада цього року.

Після першого засідання Владика Діонісій, який в цей час прибув з України після участі у похоронних богослужіннях Блаженнішого Любомира, привітав присутніх і поділився із ними духовними роздумами та спогадами про постать новопрествленого Кардинала Гузара.

«Цими днями ми стали свідками того, як тисячі українців прощалися з Блаженнішим Любомиром Гузаром. Будучи від квітня 2006 і до кінця 2008 року куріальним єпископом при Патріархові УГКЦ, я мав унікальну нагоду провести з ним цей час під одним дахом. Пригадую, що навіть у найважчі і найбільш напружені робочі дні, коли усі сходилися на обід, робоча тема більше не затокувалася. У цей момент, що би там не було завжди починав панувати родинний дух з елементами доброго і святого гумору.

Також мені б хотілося виділити ще одну його характеристику, якої нам слід усім навчитися. Блаженніший Любомир, як ви знаєте, дуже і дуже багато проповідував, він дуже багато писав, але поза цим, він умів слухати, а ще більше, коли приходила необхідність, він умів мовчати. Він був висвячений на єпископа таємно і довгі роки у скромній мовчанці поводив себе, як звичайний монах.

Тому ми сьогодні з трепетом серця споминаємо його і дякуємо йому, але це потрібно не Блаженнішому, а нам. Нам потрібно його віри, любові, надії, радості. Нам потрібне свідчення лагідності, миру, здорового гумору. Вміти інколи посміятися з себе самого. Не ставитись до самого себе занадто серйозно. Ми споминаємо історію життя Його Блаженства, а одночасно і історію Церкви, яку він провадив»,- поділився спогадами Владика Діонісій.

Серед інших тем йшлося про особливу душпастирську увагу, яку слід спрямовувати до дітей, молоді і сімей. Також важливо проаналізувати стан соціального служіння УГКЦ в Італії: в’язні, хворі, самітні жінки, сироти, померлі тощо.

Зазначимо, що це були останні регіональні збори у цьому році. Тепер душпастирі УГКЦ уже з усієї Італії зберуться на загальні піврічні збори, які пройдуть з 2 по 5 жовтня 2017 р. у місті Лука.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

4 × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.