Економіка

Відбулася зустріч представників європейського бізнесу та команди Мінвідновлення

У Міністерстві відновлення відбулася зустріч інфраструктурної команди з представниками Європейської Бізнес Асоціації. Участь в обговоренні взяли понад 200 керівників компаній – як українських, так й іноземних.

Ключова увага – приватно-державне партнерство в інфраструктурних проєктах, реалізація реформ та співпраця в найближчому майбутньому. Під час зустрічі наголошувалося – якщо ще минулого року в Україні говорили про проєкти, які допоможуть вистояти економіці, то зараз вже йдеться про розвиток та зміни.

«Для нас важливо зустрічатися з бізнесом, чути їхні проблеми та спільно шукати рішення. Підтримка економічного розвитку держави в умовах війни – це ще один шлях до перемоги. Інфраструктурна команда вже зараз пропонує низку інвестиційних проєктів, які працюють на відновлення України і одночасно цікаві для розвитку та масштабування бізнесу. За нами – забезпечення прозорості та рівних умов для інвесторів», – підкреслив Віце-прем’єр-міністр Олександр Кубраков.

Для цього вже вроваджено цифрові інструменти управління відновленням:

систему Dream, за допомогою якої можна спостерігати за реалізацією проєктів відбудови на всіх етапах; Геоінформаційну систему розвитку регіонів; Реєстр пошкодженого та знищеного майна; Єдину державну електронну систему в сфері будівництва.

Наразі 75% проєктів відновлення реалізуються в тісній співпраці з міжнародними організаціями. Вони стосуються будівництва, логістики, енергозберігаючих технологій тощо. За словами Олександра Кубракова, йдеться не тільки про інвестиції, а й, що надважливо, про створення робочих місць у громадах.

«Бізнес готовий простягнути руку підтримки. Більше того, минулого року ми запустили глобальну ініціативу – Global Business for Ukraine – щоб об’єднати глобальний бізнес, який ще не працює в Україні, навколо неї. Активно комунікуємо важливість інвестування та співпраці з Україною і охоче будемо промотувати важливі ініціативи та проєкти Міністерства, зокрема, для відбудови країни. Одним із інструментів може бути Інвестиційна карта в розрізі регіонів України, яку ЕВА запустила спільно з Ukraine Invest», – заявила Анна Дерев’янко, виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації.

На зустрічі Мінвідновлення з представниками Європейської Бізнес Асоціації також говорили про виклики – ризики пов’язані з війною. Про це йшлося нещодавно й під час конференції з відбудови, яка відбулася у Лондоні. Тоді представники іноземних урядів та міжнародних фінансових організацій обговорювали розробку механізмів щодо страхування бізнесу від воєнних ризиків. Це демонструє, що навіть в умовах війни можна знайти спільні рішення та розблокувати можливості для економічного розвитку України.

Відбулася зустріч представників європейського бізнесу та команди Мінвідновлення

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України