Економіка

Відбулася зустріч команди Мінвідновлення з представниками Європейської економічної комісії ООН

Відбулися переговори між Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури, яке представляла заступниця міністра Наталія Козловська та делегацією Європейської економічної комісії ООН на чолі з виконавчим секретарем відділу міського розвитку Гульнарою Ролл.

У фокусі зустрічі – впровадження містобудівного кадастру та перспективи реформування житлового законодавства в Україні.

«Прозорість та підзвітність – головні засади, на яких повинні ґрунтуватися всі будівельні процеси. Маємо перший результат – працюючу Єдину державну  електронну систему у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Поширюємо цей досвід цифрової держави на інші сфери будівельної галузі. Наша задача – оцифрувати якомога більше містобудівної документації»,– підкреслила заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Наталія Козловська.

Зокрема, в планах Міністерства – створення геоінформаційної системи «Містобудівний кадастр державного рівня», який зробить прозорими і зрозумілими розроблення та видачу містобудівних умов та обмежень. Він дозволить  моніторити процеси на всьому шляху підготовки документації.

Міністерство також планує оцифрувати та стандартизувати схеми планування областей у вигляді баз геоданих. Ще кілька важливих кроків – створення Єдиного державного адресного реєстру (ЄДРА), Єдиного державного реєстру адміністративно-територіальних утворень (ЄДРАТО), Єдиного державного реєстру будівель і споруд (ЄДРБС).

Учасники зустрічі також обговорили необхідність корегування засад житлової політики в Україні. Житловий кодекс був ухвалений ще в радянські часи і вже втратив актуальність в багатьох сферах. Зокрема, він не враховує виклики, продиктовані повномасштабною війною з Росією.

Під час зустрічі наголошувалося – у містобудівній та житловій сферах має бути врахований кращий європейський досвід, все законодавство повинно бути синхронізовано із правовим полем ЄС.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України