Духовне

Відбулася онлайн-зустріч керівників католицьких навчальних закладів із Блаженнішим Святославом

26 серпня 2020 року Божого відбулась онлайн-зустріч керівників католицьких навчальних закладів із Патріархом УГКЦ Блаженнішим Святославом.

Відбулася онлайн-зустріч керівників католицьких навчальних закладів із Блаженнішим Святославом

Відбулася онлайн-зустріч керівників католицьких навчальних закладів із Блаженнішим Святославом

Блаженніший привітав усіх з початком нового навчального року та подякував за можливість бути з усіма, хоч і віртуально.  Глава Церкви висловив думку про важливість спілкуватися та обмінюватися думками, щоби бути сильнішими і знаходити відповіді на непрості питання в умовах пандемії COVID-19” і поділився досвідом обговорення сучасної ситуації на найвищому рівні. 19 серпня, на свято Преображення, відбулась особиста зустріч Баженішого Святослава з Прем’єр-міністром України п. Денисом Шмигалем. У розмові з Блаженішим Прем’єр-міністр зазначив, що йому відомий дуже позитивний досвід навчального процесу у приватних католицьких школах Івано-Франківська, тому від католицьких шкіл і дитсадків очікує доброго прикладу для державних навчальних закладів. А також пан Шмигаль підтримав ідею Блаженішого, щоб перший урок нового навчального року зробити “Уроком здорового способу життя в умовах пандемії”.

20 серпня у складі ВРЦіРО Глава нашої Церкви взяв участь у зустрічі з Прем’єр-міністром та першими особами МОЗ, МОН і Міністерства культури. На зустрічі обговорювалось  питання початку нового навчального року в умовах загострення і поширення COVID-19. Учасники пропонували шукати можливості організувати навчання у звичних умовах шкільного життя.

Тому Глава УГКЦ зі свого боку запропонував ідеї, які виходять з традиції нашої церкви: «Ми можемо проблему перетворити в нагоду, а виклик скерувати у можливість. Об’єктивно виглядає так, що єдиною перешкодою для поширення цього вірусу є плекання певного виду культури – культури здорового способу життя».

Пропозиції (від церков України) щодо організації навчального процесу:

1. Необхідність температурного скринінгу (особливо перед виходом з дому).

2. Уникання надмірного скупчення в одному місці великої кількості дітей.

3. Диверсифікація входу/виходу у приміщення (наскільки дозволяє будівля).

4. Скорочення тривалості уроку.

5. Провітрювання навчальних приміщень.

6. Уроки на свіжому повітрі (коли дозволяє погода).

7. Перерви у різний час для різних класів з метою зменшення скупчення дітей.

8. Один учень за партою.

9. Забезпечення дезінфекторами, можливість для частого миття рук.

10. Носіння масок, або ж, при можливості, прозорі щитки для вчителів.

11. Виховання відповідальності (надмірне покладання на Божу волю є гріхом).

12. Такі уроки виховують свідомість і відповідальність не тільки дітей, але й батьків.

13. Вакцинація. Початок навчального року збігається із сезонним загостренням ГРЗ та ГРВІ. Важливо пояснювати про важливість об’єктивних речей, які зберігають здоров’я.

14. Поширювати культуру здоров’я та виховання нового способу життя в сучасних обставинах, навчитись правильно та ефективно поводитись.

15. Дбати про усіх членів нашої спільноти, які повірені Господом Богом нашій відповідальності – дотримуватись правил, виховувати та бути відповідальним.

«На рівні УГКЦ, – зауважив Блаженніший Святослав, – з боку Комісії освіти і виховання та Комісії охорони здоров’я бажаємо допомогти католицьким закладам освіти якнайкраще і якнайбезпечніше почати навчальний рік.

Як Глава Церкви, готовий послужити усім чим тільки можу! Бути вашим голосом перед першими особами нашої держави, а з іншого боку дуже хочу, щоб ми показали приклад будівництва нової культури здоров’я в нових обставинах. Приклад католицької освіти має бути таким, де ця культура плекається по-особливому, де свідомість здорового способу життя є присутньою і в такий спосіб, бути патріотами, любити Господа Бога, свою батьківщину, католицьку школу, спільноту, свого ближнього”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України