Власник Миколаївського суднобудівного заводу «Океан», бізнесмен Василь Капацина звернувся до генерального прокурора України Руслана Рябошапки в зв’язку з ситуацією, що склалася через рішення суду про арешт майна підприємства. На його думку, генеральна прокуратура виявилася втягнута в спецоперацію російських спецслужб, мета якої – не дозволити відновити роботу заводу «Океан».
Про це Василь Капацина заявив сьогодні, 15 січня, під час своєї прес-конференції, – передає кореспондент НікВесті.
– На жаль, що мене змусило сьогодні говорити: відбувається спецоперація зі знищення стратегічного підприємства України. І на жаль, руками правоохоронної системи. І мені досконально відомо, що це питання контролює пан Рябошапка. Його ввели в оману. Я сподіваюся, що Руслан Рябошапка – професійний і порядний чоловік, він вивчить це питання і ми зможемо зняти цю абсолютно негативну ситуацію. Я ніколи не думав, що отримаю такий удар від Генеральної прокуратури. Це неприпустимі речі: знищувати українське підприємство, яке підіймається з колін. Сьогодні за цей завод відповідає Капацина. Але якщо в найближчі дні Офіс Генеральної прокуратури не розбереться в ситуації, і не зніме цей негативний фактор, який з’явився, то я хочу вважати відповідальним за знищення заводу саме Генерального прокурора, – сказав Василь Капацина.
Вчора, 14 січня, Офіс Генерального прокурора повідомив про те, що Печерський районний суд Києва за клопотанням прокуратури заарештував майновий комплекс ліквідованого ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан» з метою «збереження майна цього стратегічного для держави підприємства і запобігання подальших спроб його незаконного відчуження».
Бізнесмен розповів, що не бачив постанови Печерського районного суду Києва, про який заявила Генпрокуратура. Василь Капацина заявив, що вчора намагався зв’язатися до Генеральною прокуратурою і Генеральним прокурором Русланом Рябошапкою, оскільки мова йде про стратегічне підприємство, на якому працюють 700 чоловік, і у якого на сьогоднішній день є 6 іноземних контрактів на суднобудування і судноремонт.
– За 13 місяців мого перебування в якості власника, інвестора на заводі, мені вдалося багато зробити зі своєю командою. Сьогодні на заводі працює 700 українських корабелів, велика частина з них повернулися з-за кордону працювати в своєму місті і своїй країні, виховувати своїх дітей. Я вчора отримав питання від працівників: «Що буде з нами? Завод заарештований». По дорозі генеральний директор заводу мені задає питання: «Партнери заводу задають питання, що буде з нашими замовленнями?». Головна цінність заводу – це не верстати, не склади, цехи, обладнання, це перш за все люди. Моя команда створила 700 робочих місць, до літа ми планували довести чисельність заводу до 1000 чоловік. Майже за рік в модернізацію заводу, а без цього неможливо, вкладено 1,5 мільйона доларів. Це верстати, обладнання, ремонти, модернізація і так далі. У перших числах січня ми підписали контракт на поставку сучасної плазмової машини з нарізки металу. Завод розвивається, всі чекають від «Океану» відновлення українського суднобудування. По дорозі мені подзвонили з Міністерства оборони України, всі запитують: «Що це?». Єдиний завод, який ми намагаємося відновити, здатний будувати військові кораблі для Військово-морських сил України. Сьогодні на виході конкретне замовлення Міністерства оборони, всі розуміють, що це замовлення може виконати єдиний суднобудівний актив України – це «Океан», – сказав Василь Капацина.