3–5 листопада в українській парафії Святого Миколая в м. Бамберг відбулась міжконфесійна зустріч української та німецької молоді. Понад сімдесят учасників з різних куточків Німеччини з’їхалися на молодіжний вікенд до одного з найкрасивіших міст країни, щоби спільно в молитві переживати і ділитися між собою не лише викликами, переживаннями і труднощами, але й можливостями, досвідом та сподіваннями.
Про це повідомляє пресслужба Апостольського екзархату у Німеччині та країнах Скандинавії.
Саме так зароджується дружба, незважаючи на національність, адже серед учасників була молодь з України, Німеччини та Румунії; дружба, незважаючи на релігійну конфесію, адже цими днями спільно молилися католики, православні і протестанти. Учасники цього молодіжного вікенду представляли географію майже всієї України (Харків, Донецьк, Краматорськ, Сімферополь, Миколаїв, Київ, Житомир, Тернопіль, Львів, Івано-Франківськ, Закарпаття…).
Вікова палітра учасників була дуже різноманітна — від зовсім юних підлітків, абітурієнтів, студентів, і аж до зрілих молодих батьків з малими дітьми.
Програма зустрічі на ці кілька днів була доволі насичена. Знайомство і спілкування, Літургії у візантійському та римському обрядах, екскурсія старим містом на тему «Культури та релігії міста Бамберг» (за підтримки Katholische Erwachsenenbildung та Eva-Ute Jacob), активний діалог і спілкування молоді про досвід пережиття війни в України, про цінність дружби, віри і молитви. Відбувалися також вечірні молитовні чування за мир в Україні у супроводі семінаристів Східної Колегії Айштет.
Особливим гостем цього молодіжного вікенду став владика Богдан, апостольський екзарх для українців у Німеччині та країнах Скандинавії, який долучився до молодіжного дійства не лише уважним слуханням молодих сердець, але й своїм батьківським словом до молоді, щоби ті не втомлювались перемагати зло добром.
Співорганізатором цієї зустрічі була молодіжна команда з душпастирства Weißenhorn (єпархія Ауґсбурґ) на чолі з о. Даніелем.
Дружба повинна заохочувати не лише українську молодь до вивчення німецької мови та до здоровоі інтеграції в німецьке суспільство, уникаючи небезпеки асиміляції та ізоляції, але й до того, щоби місцева німецька молодь не боялася відкривати своє серце і дружні обійми для українців у школах, університетах і своїх рідних домівках.
Для українців це була також чудова нагода пережити Україну на чужині, оскільки практично всі учасники говорили, що їм не вистачає такого українського середовища далеко від дому.
Департамент інформації УГКЦ