Авторські статтіНовини

Видалення фрагментів черепа після травми голови знижує ризик смерті від набряку мозку

Видалення фрагментів черепа — це хірургічна операція, яка проводитися після серйозної черепно-мозкової травми. Вчені з Кембріджського університету в ході дослідження змогли визначити, що дана процедура значно знижує ризик смерті від набряку мозку в порівнянні з медикаментозним лікуванням.

Група вчених проводила дослідження в лікарні Адденбрукс, були взяті дані про 400 травмованих пацієнтів за останні десять років. Експерти порівнювали дві групи пацієнтів, одна з яких отримувала медикаментозне лікування, а інша проходила процедуру видалення фрагментів черепа. Виявилося, що смертність від набряку мозку у другої групи склала 27%, в той час як кількість таких випадків у першої групи була трохи менше половини (49%). Однак ускладнення від травми у проходивших операцію виникали частіше (45,4% пацієнтів), ніж у травмованих, які проходили лікування відновлюючими препаратами (32,4%).

Пітер Хатчінсон, професор нейрохірургії кафедри клінічної неврології в Кембриджі заявив: «Черепно-мозкова травма є серйозним і небезпечним для життя станом. Наше дослідження показало, що видалення фрагментів черепа може майже вдвічі знизити ризик смерті від набряку мозку. Тим не менш, необхідно приділяти увагу якості життя пацієнтів після цієї операції».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України