В Україні розпочали діяти нові правила прописки – деталі

Прописка колись була дуже важливою у житті пересічного українця, адже тільки з її допомогою можна було щосили користуватися певними адміністративними послугами, а документи і різні довідки можна було отримати лише з прив’язана до місця проживання.

Нова реєстрація базується на довірі і нагадує цим американський аналог – людина просто каже, де проживає і підтверджує це лише заявою.

Стверджується, що діючий механізм обліку населення в Україні призводить до накопичення у реєстрах територіальних громад інформації про місце проживання, яка на 30%, а по відношенню до дітей – до 63% не є достовірним. Громадянам простіше віддати перевагу проживання без оформлення реєстрації або ж реєструватися не за місцем проживання.

Зараз, щоб отримати прописку, необхідно прийти до органу реєстрації або центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), до того ж разом з власником житла, якщо у людини, який бажає зареєструватися, немає документа на право проживання. Нові зміни призведуть до того, що заява про реєстрацію буде дозволено подавати в органи реєстрації або ЦНАП, онлайн, або відправити поштою.

Однак виходить, що майже будь-який громадянин зможе подати заяву на реєстрацію в конкретній квартирі, не отримуючи згоду її власника.

«Реєстрація відбувається не в квартирі, а на її адресі. Згода співвласника житлоплощі при цьому не обов’язкова. Проживаєш – можеш реєструватися. Власник дає згоду на проживання. Це інші правові відносини і до реєстрації відношення не мають. “Реєстрація буде потрібна для того, щоб був облік населення, як це давно є світовою практикою, а не для того, щоб вирішити майнове і житлове право”, – говорять експерти.

Але стверджується, що оскаржувати факт реєстрації можна буде в разі, якщо зареєстровані в квартирі особини в ній не живуть.

«Сьогодні власник дасть згоду на реєстрацію, і воно буде прирівнюватися до проживання в квартирі. Тобто особа, яка набула така згода, можна буде виселити лише за допомогою суду »- стверджують фахівці.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eight − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh