Економіка

В Україні розпочали діяти нові правила прописки – деталі

Прописка колись була дуже важливою у житті пересічного українця, адже тільки з її допомогою можна було щосили користуватися певними адміністративними послугами, а документи і різні довідки можна було отримати лише з прив’язана до місця проживання.

Нова реєстрація базується на довірі і нагадує цим американський аналог – людина просто каже, де проживає і підтверджує це лише заявою.

Стверджується, що діючий механізм обліку населення в Україні призводить до накопичення у реєстрах територіальних громад інформації про місце проживання, яка на 30%, а по відношенню до дітей – до 63% не є достовірним. Громадянам простіше віддати перевагу проживання без оформлення реєстрації або ж реєструватися не за місцем проживання.

Зараз, щоб отримати прописку, необхідно прийти до органу реєстрації або центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), до того ж разом з власником житла, якщо у людини, який бажає зареєструватися, немає документа на право проживання. Нові зміни призведуть до того, що заява про реєстрацію буде дозволено подавати в органи реєстрації або ЦНАП, онлайн, або відправити поштою.

Однак виходить, що майже будь-який громадянин зможе подати заяву на реєстрацію в конкретній квартирі, не отримуючи згоду її власника.

«Реєстрація відбувається не в квартирі, а на її адресі. Згода співвласника житлоплощі при цьому не обов’язкова. Проживаєш – можеш реєструватися. Власник дає згоду на проживання. Це інші правові відносини і до реєстрації відношення не мають. “Реєстрація буде потрібна для того, щоб був облік населення, як це давно є світовою практикою, а не для того, щоб вирішити майнове і житлове право”, – говорять експерти.

Але стверджується, що оскаржувати факт реєстрації можна буде в разі, якщо зареєстровані в квартирі особини в ній не живуть.

«Сьогодні власник дасть згоду на реєстрацію, і воно буде прирівнюватися до проживання в квартирі. Тобто особа, яка набула така згода, можна буде виселити лише за допомогою суду »- стверджують фахівці.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України