Питною содою можна лікувати всю сім’ю від різних хвороб.
- Смак соди, розчиненої в молоці, знайомий з дитинства кожному. І донині це кращий засіб для пом’якшення кашлю — сода чудово розріджує мокротиння. Лікарі рекомендують розвести одну чайну ложку соди в киплячому молоці і приймати на ніч.
- Тім, хто не любити або не переносити молоко, при кашлі допоможуть інгаляції з содовим розчином — столова ложка на літр киплячої води.
- Ніщо так добре не знімає біль у горлі, як полоскання розчином питної соди — дві чайні ложки на склянку теплої води. Полоскати треба п’ять-шість разів на день. Сода зволожує слизову оболонку горла, тім самим зменшуючи першіння.
- Впоратися з нежиттю допоможе закапування в ніс содового розчину. При рясних виділеннях раджу робити промивання — закапайте в ніс кілька піпеток розчину, а через хвилину очистіть його від слизу. Процедуру треба повторювати два-три рази в день.
- При кон’юнктивітах допомагають багаторазові промивання очей розчином соди. Тільки пам ” ятайте, що однією ваткою можна користуватися тільки один раз.
- Який язвенник не вдавався до соди, щоб позбутися від болю і печії? Вона нейтралізує надлишок кислоти в шлунку, і поліпшення настає в лічені хвилини. Тому сода довгі роки була основним ліками від виразкової хвороби. Однак частині її застосування дає зворотний ефект: виділення кислоти збільшується. Крім того, при взаємодії кислоти з содою, виділяється вуглекислий газ, який бомбардує стоншену стінку шлунка, що може призвести до подразненню виразки. Тому соду слід використовувати тільки коли під рукою немає інших ліків.
- Сода здавна застосовується в медицині як антиаритмічний засіб. Раптовий напад серцебиття можна припинити, прийнявши половинку чайної ложки.
- Допомагає сода і при гіпертонії: завдяки посиленому виведенню рідини і солей з організму вона знижує артеріальний тиск. Половина чайної ложки, прийнята разом з ліками, дозволяє зменшити їх дозу.
- Сода — дуже ефективний засіб проти заколисування в транспорті. Головне — не забути взяти з собою в дорогу порошок.
- Якщо хтось обпечеться кислотою, то її можна миттєво нейтралізувати содовим розчином.
- Сода — засіб першої допомоги при важких травмах, великій крововтраті, отруєннях, що протікають з багаторазовою блювотою і проносом, тривалій лихоманці з проливними потами. Щоб заповнити втрату рідини, треба приготувати содово-сольовий розчин. Рецепт простий: половину чайної ложки соди і чайну ложку солі розвести в одному літрі теплої кип’яченої води. Давати по 1 столовий ложці кожні п’ять хвилин.
- Не обійтися без соди і хворим з панарицием — гнійним запаленням пальця. Лікування починайте, як тільки з’явиться пульсуючий біль. Приготуйте міцний содовий розчин: дві столові ложки соди на півлітра гарячої води. Опустіть туди палець і потримайте хвилин двадцять. Робіть це три рази в день — і запалення обов’язково розсмокчеться.
- Полоскання рота з содою добре знімає зубний біль. Особливо ефективно воно при флюсі (запаленні окістя). Приготувавши гарячий содовий розчин, полоскайте їм рота 5 — 6 разів на день. Іноді це дозволяє уникнути хірургічного лікування.
- Сода — відмінний косметичний засіб. Змішавши її з мильною стружкою, протирайте цією сумішшю обличчя два рази в тиждень. Вона добре допомагає при юнацьких вуграх, очищаючи шкіру від відмерлих клітин і відкриваючи пори обличчя.
- Сода може замінити відбілюючі зубні пасти. Вмочивши в неї ватку, потріть зубі, поки не видалите жовтий наліт. Результат видно навіть після однієї такої чистки.
- Не перешкоджаючи виділенню поту, сода нейтралізує його кисле середовище. А як відомо, саме в ній бурхливо розмножуються бактерії, які й надають неприємний запах поту. Тому в літній час вранці корисно протирати пахви ваткою, змоченою в розчині соди — запаху не буде весь день.
- Содовий розчин допомагає позбутися від наслідків укусів комах. Якщо кілька разів на день змащувати їм місце укусу, то печіння і свербіж зникнуть. Крім того, сода запобігає попадання мікробів в ранку.
- Після трудового дня зняти втому і набряклість ніг допоможуть ванни з содою: п’ять столових ложок на десять літрів теплої води. П’ятнадцять хвилин — і ви зможете танцювати до самого ранку