Здоров'я

Від чого з’являється молочниця

Щоб зрозуміти, від чого з’являється молочниця, необхідно знати, які умови є сприятливими для її розвитку. В першу чергу це температура від 21 до 37 градусів. По-друге, грибок роду Кандіда віддає перевагу вологому “кислу” середовище, а так само місця з мінімальним заселенням корисної мікрофлори, ділиться інформацією сайт https://molo4nica.in.ua/ – все про молочницю і її способи лікування.

Candida albicans в нормі присутній в організмі людини, але зростання грибків контролюється імунною системою. Саме порушення імунітету і балансу мікрофлори стають сприятливими факторами до розмноження грибка.

Що ж дестабілізує злагоджену роботу організму і дозволяє “зламатися” імунітету? Основні причини того, від чого буває молочниця, можна описати в кількох пунктах:

  • ендокринні порушення;
  • знижений імунітет;
  • нераціональна антибіотикотерапія;
  • неправильне харчування;
  • тривале застосування гормональних препаратів, анестетиків і антидепресантів;
  • нелікованих хронічні захворювання;
  • недотримання гігієни і носіння синтетичної білизни.

Гормони регулюють рівень цукру в крові, в’язкість слизової, PH баланс на шкірі і слизових і багато іншого. Будь-яка зміна в ендокринній системі під час вагітності або пов’язане з порушенням обміну речовин провокує збій в звичному середовищі. Тому кандидоз частий гість, наприклад, у людей з цукровим діабетом.

Недостатня імунний захист – ще одна важлива обставина, чому буває молочниця. 30% імунітету знаходиться на слизових оболонках і являє собою певну рівновагу корисною і умовно-патогенної мікрофлори.

Виснаження захисних сил організму, наприклад, у зв’язку з хронічними захворюваннями, тягне за собою дисбаланс в цій системі, що неодмінно служить сигналом для грибків і бактерій до стрімкого розмноження. Щодо дітей до 1 року ослаблений імунітет є основною умовою, звідки береться молочниця.

Частий і неузгоджений з лікарем прийом антибіотиків являє собою запеклу і агресивну атаку на мікрофлору організму, вбиваючи на своєму шляху все живе, хвороботворні і корисні бактерії. Така ситуація є сприятливою умовою для розмноження грибків і приєднання суперінфекції. В цьому випадку втрачається контроль за зростанням патогенної мікрофлори, від чого виникає молочниця.

Гриби роду Кандіда складаються з овальних, нирки клітин, величина кожної з яких становить до 4-5 мкм. Гриб любить “кислу” середовище (рН 5,8-6,5) і виробляє ферменти, що розщеплюють білки і вуглеводи.

Ці властивості допомагають зрозуміти ще один механізм того, звідки з’являється молочниця, оскільки на зміну рівня pH слизових оболонок може впливати і надмірне вживання солодких продуктів, а так само простих вуглеводів. Фастсуд, алкоголь, борошняне і солодке є головними помічниками кандиди при її зростанні. Гострі, копчені страви, а так же все те, що викликає бродіння і зайве газоутворення, можна також віднести помічникам кандидозу.

Тривале застосування лікарських засобів на основі, наприклад, гормонів і цитостатиків, також сприяють порушенню мікрофлори в організмі, зміни її балансу. У цьому випадку механізм такої ж, як і при гормональному збої.

Важливим аспектом того, від чого з’являється молочниця, є дотримання інтимної гігієни і турбота про комфорт шкіри. Синтетичне білизна на основі поліаміду та поліестеру ускладнює вентиляцію складок шкіри, де скупчується випіт, і утворюються сприятливі умови для життя грибка.

Натуральні тканини типу бавовни і ситцю, а так само штучні матеріали, які наближені за своїми властивостями до органічним, типу віскози, вільно здійснюють доступ повітря до шкіри, добре вбирають зайву рідину з поверхонь, що запобігає перезволоження.

Розвитку дисбалансу на слизових і шкірних покривів сприяє часте використання мила під час прийому душу. Антибактеріальні гігієнічні засоби змивають не тільки хвороботворні бактерії, але і в загальному стерилізують поверхню разом з корисною мікрофлорою. У підсумку така очищена шкіра або слизова виявляється беззахисною для інфекцій і грибків. Тому рекомендується використовувати лужні мильні засоби, щоб не травмувати захисну оболонку епітелію.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України