Від чого з’являється молочниця

Щоб зрозуміти, від чого з’являється молочниця, необхідно знати, які умови є сприятливими для її розвитку. В першу чергу це температура від 21 до 37 градусів. По-друге, грибок роду Кандіда віддає перевагу вологому “кислу” середовище, а так само місця з мінімальним заселенням корисної мікрофлори, ділиться інформацією сайт https://molo4nica.in.ua/ – все про молочницю і її способи лікування.

Candida albicans в нормі присутній в організмі людини, але зростання грибків контролюється імунною системою. Саме порушення імунітету і балансу мікрофлори стають сприятливими факторами до розмноження грибка.

Що ж дестабілізує злагоджену роботу організму і дозволяє “зламатися” імунітету? Основні причини того, від чого буває молочниця, можна описати в кількох пунктах:

  • ендокринні порушення;
  • знижений імунітет;
  • нераціональна антибіотикотерапія;
  • неправильне харчування;
  • тривале застосування гормональних препаратів, анестетиків і антидепресантів;
  • нелікованих хронічні захворювання;
  • недотримання гігієни і носіння синтетичної білизни.

Гормони регулюють рівень цукру в крові, в’язкість слизової, PH баланс на шкірі і слизових і багато іншого. Будь-яка зміна в ендокринній системі під час вагітності або пов’язане з порушенням обміну речовин провокує збій в звичному середовищі. Тому кандидоз частий гість, наприклад, у людей з цукровим діабетом.

Недостатня імунний захист – ще одна важлива обставина, чому буває молочниця. 30% імунітету знаходиться на слизових оболонках і являє собою певну рівновагу корисною і умовно-патогенної мікрофлори.

Виснаження захисних сил організму, наприклад, у зв’язку з хронічними захворюваннями, тягне за собою дисбаланс в цій системі, що неодмінно служить сигналом для грибків і бактерій до стрімкого розмноження. Щодо дітей до 1 року ослаблений імунітет є основною умовою, звідки береться молочниця.

Частий і неузгоджений з лікарем прийом антибіотиків являє собою запеклу і агресивну атаку на мікрофлору організму, вбиваючи на своєму шляху все живе, хвороботворні і корисні бактерії. Така ситуація є сприятливою умовою для розмноження грибків і приєднання суперінфекції. В цьому випадку втрачається контроль за зростанням патогенної мікрофлори, від чого виникає молочниця.

Гриби роду Кандіда складаються з овальних, нирки клітин, величина кожної з яких становить до 4-5 мкм. Гриб любить “кислу” середовище (рН 5,8-6,5) і виробляє ферменти, що розщеплюють білки і вуглеводи.

Ці властивості допомагають зрозуміти ще один механізм того, звідки з’являється молочниця, оскільки на зміну рівня pH слизових оболонок може впливати і надмірне вживання солодких продуктів, а так само простих вуглеводів. Фастсуд, алкоголь, борошняне і солодке є головними помічниками кандиди при її зростанні. Гострі, копчені страви, а так же все те, що викликає бродіння і зайве газоутворення, можна також віднести помічникам кандидозу.

Тривале застосування лікарських засобів на основі, наприклад, гормонів і цитостатиків, також сприяють порушенню мікрофлори в організмі, зміни її балансу. У цьому випадку механізм такої ж, як і при гормональному збої.

Важливим аспектом того, від чого з’являється молочниця, є дотримання інтимної гігієни і турбота про комфорт шкіри. Синтетичне білизна на основі поліаміду та поліестеру ускладнює вентиляцію складок шкіри, де скупчується випіт, і утворюються сприятливі умови для життя грибка.

Натуральні тканини типу бавовни і ситцю, а так само штучні матеріали, які наближені за своїми властивостями до органічним, типу віскози, вільно здійснюють доступ повітря до шкіри, добре вбирають зайву рідину з поверхонь, що запобігає перезволоження.

Розвитку дисбалансу на слизових і шкірних покривів сприяє часте використання мила під час прийому душу. Антибактеріальні гігієнічні засоби змивають не тільки хвороботворні бактерії, але і в загальному стерилізують поверхню разом з корисною мікрофлорою. У підсумку така очищена шкіра або слизова виявляється беззахисною для інфекцій і грибків. Тому рекомендується використовувати лужні мильні засоби, щоб не травмувати захисну оболонку епітелію.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nineteen + 15 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh