В УГКЦ стануть обов’язковими до виконання Канони партикулярного права

У суботу, 7 квітня 2018 року, в Українській Греко-Католицькій Церкві почнуть діяти Канони партикулярного права, які затвердив Синод Єпископів УГКЦ, що відбувся у Львові-Брюховичах 3 – 12 вересня 2017 року. Канони повинні бути пильно і ретельно дотримувані всіма вірянами в єпархіях та екзархатах. Про це зазначається у Декреті, даному в Києві, при Патріаршому соборі Воскресіння Христового, у вівторок, 3 квітня 2018 року.

«Синод Єпископів УГКЦ, що відбувся у Львові-Брюховичах 7 – 14 вересня 2014 року, затвердив терміном на три роки документ “Канони партикулярного права УГКЦ”. Ці канони виражають не всю правову спадщину нашої Церкви, а лише ту її частину, до якої відсилає загальне законодавство. Однак, беручи до уваги, що завершується трирічний термін ad exsperimentum дії Канонів партикулярного права УГКЦ, Синод Єпископів УГКЦ, що відбувся у Львові-Брюховичах 3 – 12 вересня 2017 року, затвердив зміни до таких канонів цього права: 10, 21, 23, 40, 46, 56, 57, 65, 85, 88, 98, 114 — і затвердив Канони партикулярного права в цілому», — йдеться у Декреті.

У ньому також зазначається, що для виконання основного завдання — опрацювання повноцінного збірника помісного права УГКЦ — Синод Єпископів дав свою згоду на заснування робочої групи під керівництвом голови Канонічного відділу Патріаршої курії владики Євгена (Поповича), Архиєпископа і Митрополита Перемишльсько-Варшавського.

Варто додати, що право автентичного тлумачення канонічних норм цього партикулярного права належить Синоду Єпископів УГКЦ, Отцю і Главі УГКЦ за порадою Постійного Синоду в період між Синодами Єпископів.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

10 + 18 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh