Економіка

Від безробітних – до людей, які відновлюють державу: відбудовою України в рамках проєкту «Армія відновлення» зайнялись вже 10 тис. українців

Зруйновані житлові будинки, дитячі садочки та школи, підприємства та автошляхи – усе це по собі залишає армія країни-агресора.

Навіть після деокупації населених пунктів та повернення їх до відносно мирного життя, українській владі та громадянам належить виконати величезну роботу із відбудови усього, що зруйнували росіяни. Щоби цей процес перетікав швидше, а українці, які під час війни залишились без роботи, мали кошти, держава ще в жовтні минулого року запустила проєкт “Армія відновлення”. Задум простий: безробітні громадяни можуть долучитись до розбору завалів та відбудови інфраструктури та мати за це стабільний заробіток. Які результати півроку роботи проєкту та як до нього долучитись тим, хто ще не встиг – у матеріалі Центру громадського моніторингу та контролю.

 

Знайшлись тисячі охочих, заробили 63 млн грн

У жовтні 2022 року Уряд оголосив про старт проєкту «Армія відновлення», завданням якого є залучити тимчасово безробітних до робіт з відновлення країни. Задум чиновників виявився вдалим: адже нині, зокрема й через війну, без роботи в Україні залишаються понад 140 тис. людей.

Тож, охочих за гроші допомогти відбудувати Україну – не забракло. Станом на 16 березня, до проекту долучились понад 9,5 тис. людей. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.

«Ми розуміємо, що, скоріш за все, наступного тижня ми зможемо озвучити кількість залучених осіб, яка буде більшою за 10 тисяч», – заявила Заступниця міністра.

Загалом, від жовтня держава виплатила понад 63 млн грн заробітних плат учасникам відновлювальних робіт. Мінімальна платня тим, хто долучився до проєкту становить 6700 грн. Місцева влада також може власним коштом збільшувати платню. До того ж, учасники проєкту мають усі соціальні гарантії: зокрема, 24 дні відпустки на рік та лікарняні.

Найчастіше, за статистикою, їх долучають до будівництва захисних споруд, розвантаження та фасування гуманітарної допомоги, розбору завалів, розчищення автодоріг, надання послуг у пунктах незламності. Дехто ж може навіть влаштуватися за спеціальністю: приміром, кравців долучають до пошиття форми та спорядження для військових. Нині проєкт вже працює у 14 областях України.

«Тут беззаперечним лідером є Полтавська область. Станом на сьогодні у цій області до суспільно-корисних робіт долучилися 2800 осіб. У Донецькій області – 1400, Київській – 1300, у Сумській – 1280”, – уточнила Тетяна Бережна.

 

Як долучають до “Армії відновлення”

До проєкту долучають безробітних, які стали на облік до Державного центру зайнятості та протягом 30 днів не знайшли роботу. Після того, як цей термін сплив –  суспільно-корисні роботи, за законом,  вважаються підходящими для такого безробітного. Однак, відмова – спричинить наслідки. Адже у такому випадку можуть зняти із обліку у центрі зайнятості та, як наслідок, припинити виплати по безробіттю.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України