Авторські статті

Вібрації, які нібито руйнують коронавірус. Насправді це навіть брехнею назвати складно

Сотні поширень і лайків, безліч вдячних коментарів. І все це під фейковим дописом про вібрації, які нібито руйнують коронавірус. Насправді це навіть брехнею назвати складно.

Про це повідомили у групі Фейсбук По той бік новин

Адже ці люди щиро вірять у всю цю антинаукову ахінею. Тому таке твердження краще назвати невіглаством. Навіть дорікати особливого сенсу немає. Лишається тільки роз’яснювати простими словами — буквально на пальцях.

Про що мова

Віктор Бабій, дописувач спільноти цілителів, поширив інформацію про те, що як і будь-який інший вірус, covid-19 є «низьковібраційною сутністю із замкненою структурою електромагнітного контуру, з частотою резонансу умовно приблизно 5.5 Гц — 14,5 Гц. У більш високих діапазонах він не активний, а починаючи з діапазонів 25,5 Гц і вище вірус гине».

На цьому можна було б поставити крапку. І так зрозуміло, що це маячня. Особливо якщо прочитати пост повністю, де йдеться про таємничі «вібрації емоцій». Звісно, всього знати не можна, але часом і без знань про електромагнітні контури та резонанси можна зрозуміти де правда, а де брехня. Достатньо вмикнути логіку. Спробуйте кожне твердження поставити під сумнів, запитайте себе — звідки автор взяв цю інформацію, цифри, висновки.

Бабій пише, що великодушність вібрує на частоті 95 Гц, подяка — 45 Гц і так далі. Яким таким приладом він ці вібрації виміряв? Далі він стверджує, що «починаючи з діапазонів 25,5 Гц і вище вірус гине». Частота електромережі 50 Гц. Виходить, якщо стояти під лінією електропередач, то ніякий вірус не страшний? А ще у багатьох удома є вайфай — 2.4 Ггц! Це ж що виходить? Вся квартира продезинфікована випромінюванням?))

Ну і мобільник! Куди ж без нього. 0.9-5 Ггц! Персональна санітарна станція!! От тільки чомусь мікробів на ньому більше ніж під обідком унітазу https://bit.ly/2yrvf1V

Ніби цього мало, в дописі радять слухати дзвін, адже він нібито лунає саме на тій частоті, яка руйнує стінки віруса. «Ми живемо в епоху нанотехнологій. Немає доступу до живого джерела? Є доступ до запису! Забиваємо в пошуковик і …. слухати!» — пишуть горе-порадники.

У математичній фізиці є задача на власні значення, з якої можна дізнатися так звані власні частоти будь-якого твердого тіла. Якщо на цій частоті випромінювати хвилі на тіло, воно буде коливатися. Енергія від таких коливань не втрачатиметься. А тому тіло дійсно може зруйнуватися.

То чому ж коливання церковного дзвону не зруйнують вірус?

Науковий блогер Андрій Горбунов спробував вирахувати власну частоту коливання у віруса. У нього вийшло приблизно 100 ГГц https://bit.ly/2xILabW Щоб ви розуміли — розрахована частота ближче до світла, ніж до звуку. Потенційно її може видати лазер. Частоти, які ми чуємо, перебувають у діапазоні від 20 до 20 тисяч герц. Ніякий дзвін на світі не може видати гігагерци. А ще врахуйте, що для того, щоб щось знищило вірус, воно не має знищити вас.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України