З 23 по 25 травня у Ватикані відбувається Генеральна асамблея Єпископської конференції Італії (ЄКІ). Делегатом Блаженнішого Святослава, Глави й Отця УГКЦ, є владика Максим Рябуха, єпископ-помічник Донецького екзархату. У перший день робочих засідань владика Максим зачитав листа від Глави УГКЦ.
Папа Франциск відкриває Генеральну асамблею Єпископської конференції Італії, фото пресслужби ЄКІ
У листі до єпископату Католицької Церкви в Італії Блаженніший Святослав наголосив, що війна в Україні — «це не просто війна однієї країни проти іншої, і тим більше не військова операція, а справжній геноцид українського народу, який супроводжується жахливими військовими злочинами та побудований на основі ідеології „русского міра“».
«Водночас, — мовиться у листі Предстоятеля УГКЦ, — ми відчули неймовірну підтримку та солідарність міжнародної спільноти. В цей драматичний період нашого сьогодення Італія не лише засудила російську агресію, але від початку повномасштабного вторгнення відкрила двері для українських біженців. Завдяки допомозі різних структур Католицької Церкви Італії ми маємо можливість допомогти багатьом людям в Україні, котрі найбільше постраждали внаслідок бомбардувань та окупації».
Блаженніший Святослав подякував очільникам ЄКІ за багаторічну співпрацю з Синодом Єпископів УГКЦ і підтримку різних проєктів душпастирського служіння УГКЦ. «Хочу запевнити вас, що ваша братня допомога допомагає нашій Церкві рятувати людські життя у складних умовах війни».
Глава УГКЦ запросив делегацію ЄКІ відвідати Україну, «щоб на власні очі побачити те горе, яке на нашу землю принесла російська агресія. Ваш візит буде жестом солідарності та близькості до нашого народу». Блаженніший Святослав запросив також єпископат Італії приєднатися до молитви на вервиці, яку УГКЦ проводить онлайн щодня о 20:00 за київським часом через «Живе телебачення». «Віримо, що ця конкретна молитовна ініціатива нашої Церкви, яка єднає багатьох людей по всьому світі, допоможе зупинити російську агресію», — наголосив Предстоятель УГКЦ.
Секретаріат Глави УГКЦ у Римі