Авторські статтіЗдоров'я

Ветеринари розкрили небезпеку смертельних бактерій з собачої слини

Від смертельної інфекції, яка передалася від домашніх улюбленців, вже померла одна мешканка Вісконсіна, а іншому потерпілому ампутували кінцівки.

Американські ветеринари на чолі із співробітником Епідеміологічної служби США Кейтлін Коссабум розкрили небезпека смертельних бактерій, виділених з собачої слини. Смертельна небезпека викликана бактерією типу капноцитофагі роду грамнегативних бактерій.

Вчені заспокоюють власників тварин: не кожен контакт з улюбленцем може закінчитися летальним результатом. Правда, власники собак піддані такому ризику більше, ніж любителі кішок. У перших «поганими» бактеріями уражено 70% порожнини, а у кішок – 60%. Заразитися капноцитофагами не так легко, але ризик все ж таки присутній. Ветеринарії відзначають, що за минулий рік в США було зареєстровано 12 подібних випадків.

При укусі собаки (особливо не прищепленої від сказу), необхідно відразу звернутися до лікаря, оскільки разом з простими інфекції в організм може потрапити вірус капноцитофаги, який вимагає негайного лікування.

Капоноцитофагою заразитися можна через такі шляхи контакту: укус, подряпина і облизування. Бактерії легко можуть проникнути через епідерміс, або ж відкриті рани. Особливо схильні до цього захворювання люди, які страждають ВІЛ-інфекцією, рак, діабет і поруч інших, не менш небезпечних захворювань, що вражають імунну систему. У групу ризику автоматично потрапляють люди, які зловживають алкоголем.

Для того, щоб дізнатися, чи можна від свого вихованця заразитися, необхідно, щоб йому провели ряд аналізів, які виключають наявність бактерій в організмі. Правда, не завжди отримані дані достовірні.

Нагадаємо, від вірусу капноцитофаги у США померла 58-річна Шарон Ларсон після контакту зі своїм псом. До цього, в 2015 році хлопчик впав у кому, а потім втратив пальців на руках і ногах після того, як його облизавши пес. Причиною не та ж злощасна бактерія, що потрапила в організм малюка.

На шкода, попередити це захворювання медикаментозно поки що неможливо. Необхідно утриматися від щільного контакту з твариною – це може врятувати життя.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України