Тема «чому люди йдуть з армії» продовжує мусуватися в ЗМІ. Багато хто задається питанням, чого ж не вистачає тім солдатам, які не горять бажанням продовжувати контракт, адже на дворі вже не гарячі 2014-15 року. На думку ветерана АТО Олексія Петрова, причин того, що армію залишають бійці є кілька.
Перша причина психологічна.
Солдату в зоні АТО покладено точно такий же за тривалістю відпустка, як і той, хто живе в режимі «служба-будинок-служба». Потрібно затвердити на законодавчому рівні право військовослужбовця на десятиденну відпустку після двох місяців перебування в зоні бойових дій, або на полігоні.
Ще одна причина, з якої часом ламається стрижень у людей, це відсутність перерви між виходом із зони проведення ООС і полігоном.
Олексій Петров пише, що третя причина знову лежить у розряді психології, вірніше не розуміння фрази «Не моя війна».
Ти прекрасно знаєш, що в 2016 хлопці тримали ВОП вдесятьох, хоча потрібно двадцять. Все добре, втримали, кроку назад ніхто не зробив, але приїхавши додому у відпустку, вони зустрічають усмішки”, «Ну і даремно поперся… Я змив військовий в унітаз, і мені за це нічого не було. Балдію, п’ю пиво, поки ти там жили рвеш». «Хто-небудь намагався пояснити солдату природу даної ситуації? У нас громадянський обов’язок для кожного свій? Ті легіони диванних вояк з підрозділу «Коли вони прийдуть, я тоді покажу клас», цілком могли б замінити собою тих, хто давно тягне лямку за себе і ще трьох», – написав блогер. Він додає, що рішенням цієї проблеми ніхто не хоче займатися.
Блогер пише, що безумовно – найбільша причина звільнення з армії – це зарплата, вірніше її розмір. Неможливо пояснити солдату, чому він, сидячи в березні на полігоні по коліно в багнюці отримує рівно стільки ж, скільки солдатик у роті охорони військкомату, але навіть, якщо підняти військовому зарплату вдвічі, не завжди це замінить сім’ю і посмішку своєї дитини, яких хочеться бачити щодня.