Ветеран АТО розповів з власного спостереження, чому бійці залишають армію

Тема «чому люди йдуть з армії» продовжує мусуватися в ЗМІ. Багато хто задається питанням, чого ж не вистачає тім солдатам, які не горять бажанням продовжувати контракт, адже на дворі вже не гарячі 2014-15 року. На думку ветерана АТО Олексія Петрова, причин того, що армію залишають бійці є кілька.

Перша причина психологічна.

Солдату в зоні АТО покладено точно такий же за тривалістю відпустка, як і той, хто живе в режимі «служба-будинок-служба». Потрібно затвердити на законодавчому рівні право військовослужбовця на десятиденну відпустку після двох місяців перебування в зоні бойових дій, або на полігоні.

Ще одна причина, з якої часом ламається стрижень у людей, це відсутність перерви між виходом із зони проведення ООС і полігоном.

Олексій Петров пише, що третя причина знову лежить у розряді психології, вірніше не розуміння фрази «Не моя війна».

Ти прекрасно знаєш, що в 2016 хлопці тримали ВОП вдесятьох, хоча потрібно двадцять. Все добре, втримали, кроку назад ніхто не зробив, але приїхавши додому у відпустку, вони зустрічають усмішки”, «Ну і даремно поперся… Я змив військовий в унітаз, і мені за це нічого не було. Балдію, п’ю пиво, поки ти там жили рвеш». «Хто-небудь намагався пояснити солдату природу даної ситуації? У нас громадянський обов’язок для кожного свій? Ті легіони диванних вояк з підрозділу «Коли вони прийдуть, я тоді покажу клас», цілком могли б замінити собою тих, хто давно тягне лямку за себе і ще трьох», – написав блогер. Він додає, що рішенням цієї проблеми ніхто не хоче займатися.

Блогер пише, що безумовно – найбільша причина звільнення з армії – це зарплата, вірніше її розмір. Неможливо пояснити солдату, чому він, сидячи в березні на полігоні по коліно в багнюці отримує рівно стільки ж, скільки солдатик у роті охорони військкомату, але навіть, якщо підняти військовому зарплату вдвічі, не завжди це замінить сім’ю і посмішку своєї дитини, яких хочеться бачити щодня.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 − 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh