Авторські статті

Вести переговори з Путіним не на часі: американський стратег назвав сценарії закінчення війни

Зараз не час вести переговори з Путіним, навіть незважаючи на черепашачий наступ російської армії, тим паче незважаючи на все частіші “сигнали”, що лунають із Кремля.

Американський аналітик і стратег Раджан Менон у статті для журналу Foreign Policy аргументовано посперечався з прихильниками угоди з Путіним, які “схоже, впевнені, що зможуть передбачити розв’язку війни: перемогу Росії (скажімо, контроль над Донбасом, Херсоном і Запоріжжям) та підпорядкування України.

“Однак таким впевненим твердженням бракує доказової бази. Ніхто не може бути впевненим, чим закінчиться ця війна, і прогнозистам слід бути скромнішими з огляду на те, що майже всі прогнози дотепер виявилися хибними”, – наголошується в статті.

На думку Менона, у закликах до мирних переговорів перераховують проблеми, з якими стикаються ЗСУ, але не згадують проблеми Росії, але ж цифри її втрат більш ніж значні.

“Чи випливає з цього, що в України немає серйозних проблем і вона обов’язково переможе? Ні і ні. Однак це означає, що впевнені, лінійні прогнози про те, що Росія перетворилася на потужну силу і що через це Україні незабаром слід просити миру, сумнівні”, – ідеться в публікації.

Одним із головних аргументів на користь того, що зараз не час для перемовин із Путіним, аналітик навів важливість ведення їх із позиції сили. При цьому він акцентував, що Україна зараз тільки почала отримувати необхідне західне озброєння.

“Серйозним недоліком аргументації прихильників переговорів є пропоновані терміни. Багато прихильників мирних переговорів хочуть, щоб вони розпочалися якнайшвидше… Але Сполучені Штати та їхні європейські союзники тільки почали постачати Україні озброєння на десятки мільярдів доларів і не закінчать до початку осені. Було б нерозумно поспішати з переговорами, не побачивши, яке значення матиме введення додаткового озброєння, чи зможуть російські збройні сили підтримувати нинішній темп, коли Україна матиме більше вогневої потужності”, – ідеться в публікації.

Менон переконаний, що, якщо Україна, підкріплена додатковими військами і озброєнням, поверне собі більше території, і Путін зрозуміє, що його армія не зможе домогтися додаткових успіхів, у Києва буде безумовно більше важелів впливу для політичного врегулювання.

Експерт припускає, що війна може закінчитися принаймні одним із трьох таких способів:

  • Російська армія захоплює ще більше земель, Захід піддається втомі від України, а Путін нав’язує Києву каральний мир: частина України стає територією РФ, частина, що залишилася, зберігаючи незалежність, повертається на орбіту Москви.
  • Росія контролює меншу українську територію, ніж зараз, Путін визнає, що його армія не може домогтися більшого і може втратити більше земель, настане політичне врегулювання, і Україна в кінцевому підсумку вступить до ЄС і НАТО із застереженням, що Київ не допустить баз НАТО або постійної присутності іноземних військ на своїй території.
  • Війна заходить у глухий кут, з якого, на думку обох супротивників, вийти неможливо, але у Путіна достатньо важелів, щоб забезпечити нейтралітет України. Київ використовує свою переговорну силу, щоб наполягати на збройному нейтралітеті, який дасть йому свободу навчати свої збройні сили в західних країнах, оснащувати свою армію західним озброєнням і, таким чином, залишатися поза сферою впливу Росії.

“Хоча, безумовно, можливі й інші сценарії, вони, за винятком першого, мають спільну рису: вимагають, щоб Україна посилила свої переговорні позиції, поклавши край імпульсу Росії, розгорнувши власний контрнаступ і повернувши собі більше територій. Для цього потрібен час, який зараз в України є: західне озброєння тільки почало надходити на фронт, і найближчими місяцями його обсяги зростуть. Росія і Україна можуть зрештою провести переговори з політичного врегулювання. Але зараз не час їх ініціювати”, – підсумував аналітик у публікації.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України