Саме навесні наш організм відчуває саму серйозну навантаження. Літні свіжі овочі, ягоди, фрукти вже давно відійшли, а наявні – вже не містять достатню кількість вітамінів. Як уникнути весняного авітамінозу?
Весною наш організм відчуває нестачу вітамінів і мікроелементів. У цю пору року потрібно підтримати своє здоров’я і підібрати вітамінний комплекс.
Симптоматика авітамінозу
Ключові ознаки нестачі вітамінів:
- слабкість і хронічна втома;
- застуда на «порожньому місці»;
- слабка концентрація і неуважність;
- погіршення пам’яті;
- сонливість і млявість;
- депресивний стан;
- неврози і дратівливість;
- кровоточивість ясен;
- загострення хронічних недуг.
У жінок відзначається погіршення стану шкіри, ламкість нігтів і збліднення обличчя. Щоб упевнитися в нестачі вітамінів, необхідно здати аналіз крові.
Чим загрожує авітаміноз?
Якщо не заповнити дефіцит вітаміну A, у людини може почати різко падати зір, знизитися імунітет, з’єднання бути проблеми з волоссям і шкірою.
Нестача вітамінів B1, 3, 4 і PP стає причиною збою в обміні речовин і розладу нервової системи.
При тотальному нестачі або відсутності вітамінів B2, 5 і 6 шкіра передчасно старіє.
Якщо організм недоотримує вітаміни B7, 10 і 12, волосся стають ламкими, ростуть повільно і сильно падають.
Відсутність вітаміну B9 – причина порушення роботи органів травлення і шлунка. Недолік вітаміну B11 проявляється болем у м язах і слабкістю організму.
Досить великий перелік захворювань від нестачі вітаміну D – це застуда, хронічні інфекції, порушення зору, ішемія, дихальна недостатність, випадання зубів і злоякісні пухлини.
Недолік вітаміну F проявляється шкірними проблемами: прищі, камедоны, запалення, алергія, закупорка сальних залоз.
Щоб не допустити складних патологій, потрібно переглянути свій раціон харчування.
Як не допустити весняного авітамінозу?
Для початку слід збалансувати свій раціон, підбираючи оптимальні продукти, які містять мікроелементи і корисні речовини:
- нерафінована олія;
- крупа кукурудзяна, гречана, вівсяна;
- цільнозерновий і чорний хліб;
- свіжі фрукти з овочами;
- яйця, яловича печінка, риб’ячий жир;
- цитрусові, яблука, смородина (вітамін C);
- кисломолочна продукція.
Неодмінно в раціоні повинні бути свіжі соки і моркву. Намагайтеся вживати кунжутне, соняшникове і гарбузове насіння.
Існують категорії продуктів, які містять у великій кількості певний вид вітамінів:
- «A» – присутній в печінці тварин і риб, сирі, молоці та яйцях. Трохи менше його в томатах. Вітамін A є в моркві і помаранчевих плодах. Він підтримує здоров’я шкіри і очей, відповідає за силу волосся.
- B1 – є складовою печінки, молочних продуктів і квасолі. Найбільш насиченим постачальником вітаміну є пророщена пшениця. Вітамін підвищує стресостійкість, покращує імунітет і нервову систему.
- B2 – присутній в потрібній кількості в рибі і сирі, деяких овочах. Він стабілізує показник цукру в крові, регулює роботу імунних клітин.
- B6 – його містить капуста, банани, тобто він в деяких видах круп. Цей вітамін зміцнює нерві і покращує мозкову діяльність.
- Аскорбінова кислота (C) – є складовою частиною овочів і фруктів, квасолі і цвітної капусти. Вітамін с – потужний антиоксидант, що очищає клітини від шкідливих речовин.
- Токоферол (E) – антиоксидант, а також будівельний елемент нігтів, шкіри, волосся, кровоносної системи. В достатній кількості присутній в горіхах, нерафінованих олії, кисломолочної продукції.
Збалансованість раціону – ідеальний і безпечний метод заповнення нестачі вітамінів. Якщо в раціоні буде достатня овочів з фруктами, білкової продукції і злаків, дисбалансу елементів можна не побоюватися.
Не буде зайвим навесні приймати вітамінні комплекси.