Поглиблений аналіз діаграм наукового розуміння веселки виділяє багато практичних застосувань цієї захоплюючої взаємодії світла, рідини і газу. Вчені встановили, що веселок на небі більше, ніж нам здається з першого погляду.
Інформація, отримана після вивчення цих різнокольорових дуг розсіяного світла, може бути дуже корисною, але відразу важко визначити, в якій області. Виявляється, що за допомогою веселки можна попередити хімічне забруднення атмосфери, допомогти в розробці більш ефективних двигунів внутрішнього згоряння і, можливо, забезпечити розуміння механіки залізобетону.
Олександр Хаусманн фахівець Інституту прикладної фізики в технічному університеті Дрездена (Німеччина) заявив, їм вдалося досягти прогресу в області веселкових досліджень. Вчений упевнений, що природні властивості веселки можна застосувати в багатьох областях.
«Скупчення світла, рідини і газу може дають ключі до інформації про розміри і форми дощових крапель, що падають на землю під час вологої погоди. Якщо враховувати всі дані, то вони можуть використовуватися для визначення кількості зливових стоків, які досягають землі. Якщо наші методи вважати точними, ми зможемо перетворити веселку в оптичний дистанційний інструмент для вивчення дощу, – заявив Хаусманн. – Але є кілька цікавих моментів в даній області. Краплі дощу не сферичної форми, а деформовані і злегка приплюснуті із-за опору повітря. А це робить сильний вплив на появу райдуги».