Авторські статті

Весь тиждень на російській Камчатці вивергається вулкан

Весь тиждень на Росії на Камчатці вулкан Ключевський виявляв підвищену активність: викидав лаву та попіл

“Потужні викиди попелу та потоки лави температурою понад 1000 градусів при сході з вершини зустрічалися з льодовиком, у результаті чого утворювалися потужні брудокам’яні потоки, які в деяких місцях розмили дороги. Шлейф попелу протягнувся на 130 км на схід від вулкана”, – йдеться у повідомленні. .

Зазначається, що нинішнє виверження Ключевського почалося в ніч на 23 червня, і з того часу активність вулкана підвищується, то знижується. Досягши кульмінації 1 жовтня (цього дня попелова хмара піднялася на 13-14 км над рівнем моря), вона знову знизилася, але попеловий шлейф та аерозольні хмари продовжують перебувати в акваторії Тихого океану.

виверження Ключевського вулкану
виверження Ключевського вулкану

У середу, 1 листопада, вулкан викинув стовп попелу на висоту до 14 кілометрів над рівнем моря

Частина попелу осіла у прилеглих селах Лазо та Атласове. Влада була змушена закрити школи та дитячі садки у цих населених пунктах, близько п’яти тисяч мешканців отримали рекомендацію залишатися вдома. Крім того, чиновники частково перекрили дві дороги до сел ища Ключі, яке знаходиться за 30 кілометрів від самого вулкана.

Ключевський вулкан вважається одним з найактивніших вулканів у світії

Його висота складає близько 4800 метрів. Він розташований за 360 км на північний схід від Петропавловська-Камчатського. Найближчий населений пункт, селище Ключі, знаходиться за 30 км від вулкана. Вік вулкана – близько 7 тисяч років.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України