Політика

Чи вірять українці в перемогу: ось, що показало опитування

10-11 лютого в Україні було проведено опитування громадян віком від 18 років у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій, а також територій, де зараз відсутній український мобільний зв’язок.

Під час опитування, яке провела Соціологічна група “Рейтинг”, більшість респондентів висловили впевненість, що Україна зможе здобути перемогу над Росією.

“Абсолютна більшість респондентів (85%) загалом упевнені, що Україна зможе відбити напад РФ. 15% не впевнені в цьому”, – зазначаються соціологи.

Водночас важливою умовою перемоги є міжнародна підтримка: лише 19% опитаних вважають, що перемога України можлива без міжнародної допомоги, відповідно 79% не впевнені, що без західної допомоги вдасться здобути перемогу.

“Загальний відсоток переконаних у перемозі суттєво не змінився, але за півроку знизився відсоток тих, хто був у цьому абсолютно впевнений: у червні абсолютна впевненість щодо перемоги була у 71% українців, зараз – у 42%. Водночас зріс відсоток тих, хто не вірить у перемогу (з 3% у червні минулого року до 15% зараз)”, – ідеться в результатах опитування.

Більше абсолютної впевненості в перемозі України мають літні люди, а також ті, чиї родичі воюють. Так, якщо серед 18-35-річних українців абсолютно впевнені в перемозі 31%, то серед респондентів віком 51+ таких 50%.

“31% вважають, що для перемоги над Росією Україні знадобиться півроку або менше. Однак частіше (39%) кажуть, що для перемоги потрібно більше року. Така позиція стала загалом більш поширеною порівняно з червнем 2023 року (тоді так вважали 25%)”, – зазначають автори дослідження.

Крім того, засвідчило опитування, що молодші респонденти, то довшим, на їхню думку, є шлях до перемоги: молодь віком 18-35 років більш схильна вважати, що для перемоги потрібно більше року (52%), ніж респонденти віком 36-50 (38%) або 51 і старші (31%).

“Мешканці східних областей найменш упевнені в конкретних часових рамках Перемоги: серед східного регіону 38% опитаних не змогли відповісти, коли чекати на перемогу, в той час як в інших регіонах частка такої відповіді була не більш як чверть”, – ідеться в повідомленні.

Нагадаємо, згідно з проведеним опитуванням, президенту України Володимиру Зеленському довіряють 69% українців.

Чиказький університет методом опитування з’ясував, чи хочуть росіяни війни. Виявилося, 67% респондентів схвалюють зовнішньополітичні кроки Путіна. 63% учасників опитування підтримують вторгнення в Україну, а 64% бачать його як “цивілізаційну боротьбу між Росією і Заходом”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України