Свято Великодня є центральним серед 12 найбільших християнських урочистостей, що поєднує в собі численні обряди та традиції, частина з яких має язичницьке коріння.
Після хрещення русі багато язичницьких обрядів трансформувались і увійшли до християнської обрядовості. Великдень співпадає зі святом весняного рівнодення, яке символізує прихід весни та відродження природи.
Після тривалого Великого посту, великодня трапеза має особливе значення. Відкривається зі святковою молитвою та вживанням освяченої пасхи й крашанки, за якими слідують інші страви.
Існує повір’я, що в цей день можливі дива, які під силу побачити дітям із чистою душею. Освячені дзвони звучать для кожного, хто забажає.
На Великдень слід уникати будь-якої важкої роботи, а також дбайливо ставитися до освяченої їжі, яку не можна викидати. Вважається, що тварини також радіють воскресінню Христа, тому їх не можна ображати.
У кожної країни є унікальні великодні традиції. Наприклад, у Болгарії розбивають глиняні горщики, а в Фінляндії саджають жито. Шведи ж вважають символом Великодня курча, а не яйце.
Колишня посол США в Україні Бріджит Брінк пояснила, чому подала у відставку з цієї посади.«Я…
«росія не хоче війни, але готова воювати рік, два, три — стільки, скільки потрібно. Ми…
російська сторона вимагала від України виходу з чотирьох областей, які москва вважає своєю територією. «Наступного…
Контакт між Дональдом Трампом та путіним має вирішальне значення для врегулювання війни в Україні, заявили…
В Івано-Франківській області затримали особу, яка розповсюджувала дані з баз ДПСУ. Співробітники ВВВБ Чернівецького прикордонного…
Служба безпеки України, Державне бюро розслідувань та Нацполіція ліквідували п'ять схем ухилення від мобілізації у…