Насправді все не так вже й просто. Особливо якщо в сім’ї є людина, що страждає на алергію.
Найголовніше в пранні – це вибір прального порошку. Головне – його складу. Перевагу варто віддати тим, що не містять фосфатів: це хімічні сполуки різних металів та фосфорної кислоти. Вони погано виполікуються і можуть спровокувати алергічні реакції.
Помада, вино, зеленка. Як очистити улюблену річ від плям
Потім зверніть увагу на вміст ПАР (поверхнево-активні речовини), які також є шкідливими для здоров’я. У складі якісного і безпечного засобу для прання їх зміст повинен бути 5-15%. Великий вибіра порошків вам запропонує інтерне-магазин Супер Аврора. На сторінці магазину https://superavrora.com.ua/bytovaya-himiya/stiralnyy-poroshok/ ви можете придбати порошок як для звичайного прання, так і для протиалергічного з доставкою по Україні.
На безпеку прання впливає не тільки зміст використовуваного кошти, а й його форма. Якщо в сім’ї є алергіки або хтось із домочадців страждає хронічними респіраторними захворюваннями, краще використовувати не порошок, а миючі засоби в таблетках. Вони бувають одношаровими (використовуються переважно для несильно забрудненої білизни) і багатошаровими, в які входять ензими і відбілювачі, і перуть навіть важкі плями. Використовуючи їх, треба дотримуватися певного температурного режиму: на першому етапі це 30-40 градусів, а потім 60.
А найкраще перейти на рідкі миючі засоби і гелі. Деякі вважають, що вони гірше, ніж порошки, видаляють жирові забруднення. Це не так. Якісні гелі відмінно справляються з будь-брудом. Крім того, багато хто з них можна використовувати і як засіб для виведення плям, завдавши на забруднення до прання і залишивши на деякий час.
Чим небезпечні пральні порошки? результати експертизи
Однак тут є важливий нюанс: густе миючий засіб, як правило, потрібно заливати безпосередньо в барабан машини, тому що з ємності, в яку ми зазвичай засипаємо порошок, воно вимивається не відразу. І, отже, може залишатися на речах.
Все найкраще – дітям
До 3 років для прання дитячих речей потрібно використовувати тільки спеціальні засоби: «дорослі» порошки і гелі можуть викликати у малюка алергічні реакції.
Продовження статті – в наступному номері.