Комплексна операція міноборони Великобританії з розвідки, спостереження та рекогностування в Чорному морі стримує напади Росії на вантажні судна після виходу РФ із Чорноморської зернової ініціативи, заявив офіс прем’єр-міністра Великобританії Ріші Сунака.
Заяву опублікували на сайті уряду Великобританії 7 вересня напередодні саміту G20.
Великобританія прийматиме міжнародний саміт з продовольчої безпеки пізніше цього року та збільшить підтримку вразливих верств населення, які найбільше постраждали від зростання цін на продукти харчування.
Глобальні лідери повинні чітко дати зрозуміти, що вихід Путіна з Чорноморської зернової ініціативи посилив глобальну ізоляцію Росії та захистив тих, чиї життя були зруйновані незаконною війною Путіна, скаже прем’єр-міністр, їдучи сьогодні (у п’ятницю) на саміт G20 в Індію.
Сім’ї як в Україні, так і в усьому світі продовжують страждати внаслідок жорстокого вторгнення Путіна 18 місяців тому. Росія виселила 11 мільйонів людей з їхніх домівок, маніпулювала світовими цінами на енергоносії та ускладнила повсякденне життя домогосподарств по всій планеті.
У липні Путін знову продемонстрував свою байдужість до людських наслідків своїх дій, коли вийшов із Чорноморської зернової ініціативи. Відповідно до цієї ініціативи, запровадженої в липні 2022 року, судна з українським зерном могли вільно проходити транзит із чорноморських портів, не побоюючись нападу.
Ця угода стала порятунком для мільйонів людей у всьому світі, які залежать від українського експорту зерна. За перший рік дії угоди 33 мільйони тонн продуктів харчування були доставлені тим, хто їх потребував, у 45 країнах світу. Рішення Путіна розірвати цю ініціативу призвело до скорочення світової пропозиції зерна в критичний момент для вразливих верств населення – коли ціни зростають, платять найбідніші.
З липня Росія також пошкодила або знищила щонайменше 26 цивільних портових споруд, складів, силосів і зернових елеваторів. Ці атаки безпосередньо скоротили експортні можливості України на третину та знищили достатньо зерна, щоб прогодувати понад 1 мільйон людей протягом цілого року.
Завтра лідери G20 зберуться в Делі, щоб обговорити найбільші виклики, з якими стикається світ, включно зі сплеском вартості життя через дії Путіна. Президента Росії другий рік поспіль не очікується.
На саміті прем’єр-міністр підкреслить важливість того, щоб ті, хто вирішив взяти участь, продемонстрували своє лідерство як у допомозі найбільш уразливим людям у світі подолати жахливі наслідки війни Путіна, так і у вирішенні ширших викликів, таких як зміна клімату та стабільність. глобальної економіки.
Володимиру Путіну знову не вдається показати себе на G20. Він є архітектором власного дипломатичного вигнання, ізолюючи себе у своєму президентському палаці та блокуючи критику та реальність.
Решта G20, тим часом, демонструють, що ми прийдемо і працюватимемо разом, щоб зібрати все назад після руйнування Путіна.
Це починається з жахливих глобальних наслідків удушення Путіна над найважливішими ресурсами, включаючи його блокаду та напади на українське зерно.
До повномасштабного вторгнення Путіна Україна була 5-м у світі експортером пшениці, 4-м за величиною експортером кукурудзи та 3-м за величиною експортером ріпаку. На зерно зазвичай припадає 41% експортних надходжень України, і майже дві третини експортованого зерна надходить до країн, що розвиваються.
Раптовий вихід Росії з Чорноморської зернової ініціативи та подальше різке зростання світових цін на продовольство коштуватимуть життів у всьому світі – ще більше дестабілізуючи економіку та піддаючи людям ризик голодної смерті.
Велика Британія очолює зусилля, щоб допомогти вразливим людям і економіці впоратися з наслідками дій Путіна. Прем’єр-міністр сьогодні оголосить, що Великобританія скличе міжнародний саміт з продовольчої безпеки в листопаді.
Захід, який підтримується Фондом Білла та Мелінди Гейтс і Фондом дитячого інвестиційного фонду, об’єднає представників урядів з усього світу, включаючи вразливі країни, з міжнародними організаціями, неурядовими організаціями, дослідниками та компаніями приватного сектора, щоб подолати причини відсутності продовольчої безпеки. і недоїдання.
Ми використовуватимемо нашу розвідку та спостереження, щоб стежити за діяльністю Росії в Чорному морі, закликаємо Росію, якщо побачимо попереджувальні ознаки того, що вони готують напади на цивільне судно або інфраструктуру в Чорному морі, і приписуємо атаки, щоб запобігти заявам під хибним прапором. які намагаються зняти провину з Росії.
У рамках цих операцій зі спостереження авіація Королівських ВПС виконує польоти над цим районом, щоб стримати Росію від нанесення незаконних ударів по цивільних суднах, що перевозять зерно.
Після виходу з «Чорноморської зернової ініціативи» Росія оголосила, що всі кораблі, які прямують транзитом до портів українського Чорного моря, розглядатимуться як військові – незалежно від вантажу, який вони перевозять. Вона діяла згідно з цією оцінкою, зробивши постріли та піднявшись на борт вантажного судна, що прямує до одного з українських портів на Дунаї, дія, яка може становити порушення міжнародного гуманітарного права.
Окрім військових зусиль для стримування нападів Росії, Велика Британія також виділить 3 мільйони фунтів стерлінгів фінансування для Всесвітньої продовольчої програми, щоб продовжити роботу, розпочату в рамках ініціативи президента Зеленського «Зерно з України», яка була створена в листопаді минулого року для відправки українського зерна до