Авторські статтіЗдоров'я

Великий піст у 2017 році: чим слід харчуватися?

Великий піст у 2017 році
Великий піст у 2017 році

Для всіх православних віруючих Великий піст 2017 починається 27 лютого (Понеділок) і триватиме він до 15 числа квітня місяця, і буде передвіщати собою велике і світле свято Великодня, до якого і готуються тіла і душі віруючих віруючих.

Багато хто не раз запитував себе про те, що можна їсти у Великий піст і чим урізноманітнити стіл, щоб не завдати шкоди організму. Адже відомо, що Великий піст допоможе очиститися тільки в тому випадку, якщо ви будете дотримуватися правила прийому їжі і забезпечите собі повноцінне харчування.

Якщо ви вирішили дотримуватися правил суворого посту – це не означає, що вам доведеться голодувати. Будьте розсудливі і постарайтеся не нашкодити своєму організму ревних «умертвінням» плоті. Навіть під час посту можна забезпечити собі повноцінне, здоровіше харчування, зазначають дієтологи.

Великий піст: дозволені продукти

Для того щоб ви душею і тілом змогли відчути радість і святість від прийому їжі, ваша їжа повинна бути різноманітною, але простий.

овочі та фрукти у Великий піст
овочі та фрукти у Великий піст

Овочі і фрукти: варені, тушковані, запечені – мають стати основою вашого харчування. Нехай на вашому столі будуть морква, картопля, буряк, квашеная капуста і огірки. Не забувайте про кукурудзу, горошок, салатний перець, яблука, гранати, банани і цитрусові. Чим різноманітніше, тим краще.

У піст не можна зловживати прянощами, сіллю, цукром і смаженої їжею. Віддайте перевагу їжі, приготованої на паровій бані або в грилі.

Порада: коли відварюєте овочі, кидайте їх у вже киплячу воду і не допускайте сильного кипіння. Так вдасться зберегти в них більшу кількість корисних речовин.

Каші: каші повинні стати ще однією важливою складовою вашого раціону. Не забувайте, що готувати їх слід тільки на води і доведеться обійтися без додавання олії. Зате у вас з’явиться додатковий привід для кулінарних експериментів.

Порада: додавайте ваші каші горіхи, морква, гриби і цибулю, для солодких каш підійдуть сушені фрукти і родзинки.

Замість м’яса, молока і яєць: якщо ви включите в свій раціон рослинний білок – то ваш організм ані трохи не постраждає від відсутності м’яса. Рослинний білок міститься в баклажанах, арахісі, сочевиці, сої та всіх рослинах сімейства бобових. Зараз у продажу є «соєве м’ясо», яке, за умови дотримання технології виготовлення цілком може замінити справжнє.

До речі, дієтологи підтверджують, що соєвий білок за своїм складом може компенсувати білок, що міститься в мясі та рибі.

Протягом усього посту слід відмовитися від таких продуктів:

  • М’ясо та м’яких м’ясопродукти.
  • Риба і рибні продукти (крім несуворих днів).
  • Пташиного м’яса.
  • Яйця.
  • Молоко і молочні продукти.
  • Солодощі.
  • Випічка.
  • Фастфуд.
  • Алкоголь.

Суворі і несуворі дні посту

Перші 4 дні, а також останній тиждень перед Великоднем вважаються самими строгими днями посту. Чистий понеділок (перший день посту і Велика п’ятниця (остання п’ятниця перед Великоднем) відносять до найбільш суворих днів посту, коли взагалі не можна їсти. А ось  в першу п’ятницю Великого посту дозволяється варена пшениця, підсолоджена медом або цукром.

В інші дні харчування проходити за певним графіком:

  • Понеділок, середа, п’ятниця: хліб, вода, овочі, фрукти, компоти.
  • Вівторок, четвер: гаряча їжа без олії.
  • Субота і неділя: їжа з рослинним маслом і все різноманіття рибних продуктів.

Послаблення посту дозволяється вагітним жінкам, хворим і літнім людям, а також подорожуючим.

Важливо: навіть якщо ви повністю відмовилися від заборонених продуктів, ні в якому разі не переїдайте.

І пам’ятайте, основна догма Великого посту – це духовне очищення.

Правдивий піст – це приборкання мови, утихомирення злості і гніву, приборкання похотей, припинення брехні, наклепів і клятвопорушення, наголошують священнослужителі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України