ВДМ 2019 Панама: молодь прибуває також і вітрильником

Молодь з Польщі та Франції прибуває на Всесвітню зустріч до Панами також і вітрильниками

Приблизно три з половиною тисячі молодих поляків прибудуть до Панами на Всесвітній день молоді, що відбуватиметься від 22 до 27 січня 2019 року, події, в якій братиме участь Папа Франциск та майже 200 тисяч молодих людей з усього світу. Вони прибудуть літаками, автобусами, автомашинами, кораблями, дехто навіть і пішки, а деякі – вітрильником! Уже в дорозі кілька вітрильників: з Польщі та з Франції.

Фрегат «Дар Молоді» прямує до Панами

Найкращий польський вітрильник – фрегат «Дар Молоді» – 11 місяців тому вирушив у навколосвітній рейс на відзначення 100-річчя відновлення незалежності Польщі, щоб відвідати понад 20 портів у 18 країнах світу. Цей морський рейс польського вітрильника є також спогадом про 1934 рік, коли польський вітрильник «Дар Помор’я» під час навколосвітньої подорожі завітав до японського міста Осака, де його зустрічав святий Максиміліян Кольбе, 125-та річниця з дня його народження відзначалась 8 січня. Також і цьогорічний рейс має релігійний аспект – «Дар Молоді» пливе до Панами на Всесвітню зустріч молоді. Команда вітрильника складається з молодих людей, які вибороли своє місце на борту в численних конкурсах.

Від 11 листопада минулого року, коли відбувались святкування Незалежності Польщі, приблизно 170 молодих поляків розпочали свою морську подорож до Панами. На окремих етапах їхня кількість збільшувалась або зменшувалась. Чергувались також і капелани, переживаючи досвід віри разом із молоддю.

Отець Міхал Сєнніцкі із Згромадження Паллотинів, один із капеланів на борту вітрильника, розповів, що також і він, як і молодь, з нетерпінням очікує зустрічі з Папою Франциском. Він наголосив, що участь у щоденній Святій Месі на борту вітрильника була дуже численною. Священик поділився також досвідом щирої та зворушливої зустрічі з молодими християнами Індонезії, де католики становлять тільки 1% населення.

Панама буде 18-им портом, до якого завітає фрегат «Дар Молоді» . Його подорож завершиться наприкінці березня в польському порті Ґдині, звідки він вирушив у травні минулого року.

З Франції до Панами:105 днів у морі

Також і 32 молоді французи вже 5 місяців на вітрильних яхтах перетинають Атлантичний океан з єдиною метою: взяти участь у Всесвітньому дні молоді в Панамі. Вони вже подолали майже 12 тисяч кілометрів. Цю подорож, як сімейний проект, розпочали 17 молодих людей та 4 члени екіпажу, а тепер він збільшився до 32 осіб.

Французька молодь назвала цю подорож «духовною, людською та місіонерською пригодою», пі      д час якої не бракувало щоденної молитви на вервиці, відправи Літургії Годин та медитації під проводом капелана.

Учасники цього незвичайного паломництва зустрічались із місцевим населенням, знайомились з різними рухами та асоціаціями, поділяли досвід волонтерства.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four + eighteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh