Вченими Китаю були виявлені наночастинки золота в диких рослинах

Дослідники з китайського університету Сунь Ятсена встановили, що в диких рослинах ховається певний обсяг золотих наночастинок. Речовини, на думку вчених, мають антропогенне походження, а значить у рослини вони потрапили з грунту або повітря.

Були досліджені китайська кропива і канадська злинка, які можна зустріти лише в одному регіоні Китаю. Були вивчені зрізи стебел цих рослин під електронними мікроскопами. І виявилося, що в тканинах рослин містяться наночастинки золота. Справа в тому, що за спостереженнями біологів, загальний обсяг золота в надрах Землі цьому регіоні дуже низький. Отже, джерело появи частинок антропогенне. Таким джерелом може бути гальванічний цех, в золототехнологічному процесі якого використовується золото. По всій видимості, рослини увібрали золото саме з повітря, або ж грунту. Адже вони росли поблизу від місця, де знаходився цех.

Вчені розійшлися в думках, чи є ці частинки корисними для рослин або погано впливають на них. Надалі вони хочуть з’ясувати, як можна контролювати процес потрапляння золота в склад рослин. А ще дослідники хочуть дізнатися, який вплив чинять дорогоцінні метали на різні види рослин.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twelve − 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh