Вченим вдалося точно визначити швидкість розширення Всесвіту

Різниця між отриманими даними і результатами минулого дослідження дуже велика і космологи не беруться нічого стверджувати.

Астрономи, використовуючи телескопів Hubble і Gaia, змогли з високою точністю визначити швидкість розширення Всесвіту, і вона становить 73,5 кілометра в секунду на мегапарсек. Раніше вже був опублікований матеріал космологів про те, що їм вдалося точно визначити швидкість, з якою Всесвіт розширюється, але вона становила 72 кілометри на секунда на мегапарсек. На думку астрономів, похибка занадто велика і це їх сильно спантеличило. Адже тепер відомо, що зоряні скупчення, які віддалені від нас, приміром, на 10 мегапарсек, віддаляються зі швидкістю 735 кілометрів в секунду. Відповідно, галактики, до яких від Землі 11 мегапарсек, кожну секунду «йдуть» на 808 кілометрів.

Ця подія свідчить про те, що отримані результати попереднього дослідження фахівцями «Планк» відрізняються від нинішніх відомостей у 3,8 сігми. На думку астрономів це занадто велика різниця і результати ще обробляються, так як вченим необхідно з особливою точністю обчислити швидкість розширення Всесвіту.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 − 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh