Вчений з Оксфорда підтверджує: початок навчання і робочого дня раніше 10 години ранку – катування

«Недосипання – це катування світового масштабу. Страждає кожен з нас, хоча в цьому немає ніякої необхідності», – лікар Пол Келлі

Один з головних фахівців медицини сну Великобританії і автор клінічних досліджень Інституту сну і циркадної нейробіології в Оксфордському університеті доктор Пол Келлі вважає, що вимушений початок робочого дня та уроків до настання 10 години ранку рівнозначно тортурам, що призводить до фізичного виснаження і стресу, викликаних хронічним недосипанням.

Він вірить, що уроки і робота починаються надто рано, і наполягає на важливості перегляду часу їх початку, грунтуючись на природних циркадних ритмів людини.

Під час свого виступу на Фестивалі британської науки в Брадфорді лікар сказав:

«Людське серце і печінка працюють за своїми законами, а ви наказуєте їм змістити графік на 2-3 години. Не можна змінювати біоритми і змушувати себе прокидатися в певний час. Наше тіло підлаштовується під положення сонця, і відбувається це підсвідомо, оскільки управляється гіпоталамусом, а не зором.

Це серйозна проблема нашого суспільства. Працівники повинні приступати до своїх обов’язків в 10 ранку, а тому сьогодні всі вони не висипаються. Все наше суспільство не висипається. А це має величезне негативний вплив на тіло людини, оскільки, позбавляючи себе сну, ми безпосередньо впливаємо на своє здоров’я, емоційний стан і продуктивність праці.

Найнаочніше дана картина простежується в лікарнях і місцях позбавлення волі, де співробітники будять людей, а потім годують несмачною їжею. І ви сліпо слухаєтесь, будучи не в собі. Недосипання – це катування світового масштабу. Страждає кожен з нас, хоча в цьому немає ніякої необхідності».

За словами доктора Келлі, із-за раннього початку зайняти щотижня британські школярі недосипають за 10 годин. Для того, щоб покращити життя дітей, вчений пропонує переглянути час початку перших уроків в освітніх установах:

«У 10 років ви прокидаєтеся і відправляєтеся в школу, що відповідає загальноприйнятому стилю життя «з 9 до 5». В 55 років ви продовжуєте жити за тими ж правилами. Однак за ці роки відбувається безліч змін і, враховуючи зміни у вашому віці, вам потрібно спати більше, ніж в юні роки».

Займаючи посаду директора середньої школи в Норт-Тайнсайді, лікар Келлі в 2009 році переніс перший урок з 8:30 на 10 ранку, після чого успішність учнів з базових дисциплін зросла майже на 20%. Грунтуючись на успіху проведеного, вчений прийшов до висновку, що заняття дітей 8-10 років повинні починатись у 8:30 чи пізніше, молодих людей в 16 років – у 10:00, а з 18 років – у 11:00.

Лікар упевнений, що якщо б всі школи Великобританії перейшли на новий графік навчання, який відповідає біологічному часу людини, то результати випускних іспитів зросли б на 10%. Щоб дослідити позитивний ефект від такого перегляду початку навчального процесу, 30 тисяч учнів з 100 різних шкіл стали учасниками 4-річного експерименту Оксфордського університету.

Займається вивченням медицини сну професор К. Еспі поділився своєю думкою в Telegraph:

«Батьки кажуть, що всьому виною ваша лінь і впертість, і що все можна виправити, лягай спати раніше. Однак наука говорити про те, що тінейджерам потрібно довше спати вранці. Правила вимагають сидіти за шкільною партою, а мозок все ще спить. Саме тому ми зараз досліджуємо можливість перенесення початку шкільних зайняти на 10 ранку, щоб тим самим підвищити рівень успішності».

Кілька років тому лікар П. Келлі, професор С. Локлі (Медична школа Гарварду) і доктор Р. Фостер (університет Оксфорда) проводили дослідження під назвою «ТінСліп», охоплює 100 різних шкіл. Завдання полягало в тому, щоб порівняти успішність учнів, чиї уроки стартували в 9:00, і тих, хто приступав до зайняти на годину пізніше. Доктор Келлі стверджував:

«Якщо вірити науці, то ефективність навчання повинна зрости. Діти отримали можливість більше спати, уникнути стресу і тривожності і знизити вживання лікарських речовин. Я не можу передбачити, наскільки підвищиться їх успішність, але готовий поставити на ті, що це буде статистично значуща цифра».

Вчені стверджують, що аналогічні зміни допоможуть і дорослим, оскільки «до настання 55 років циркадні ритми людини абсолютно несумісні з режимом роботи з 9 до 5, погрожуючи продуктивності його праці, психічному здоров’ю та самопочуттю».

Усталений у суспільстві спосіб життя збільшує ризик появи шизофренії і діабету. Не можна назвати збігом той факт, що 70% розладів психіки припадають на вікові рамки з 11 до 24 років. Певні соціальні зміни здатні не тільки підвищити навченість дітей, але і поліпшити їх стан здоров’я, а також підвищити продуктивність дорослих.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh