Вчений розповів про користь космічного пилу

У ряді міст Європи вчені, що представляють найбільші наукові співтовариства континенту, зібрали близько 300 кілограм зразків міського бруду з якого шляхом просіювання витягли 500 частинок космічного пилу для проведення лабораторних досліджень. Навіщо фізики вивчають ці елементи, в ефірі радіо Sputnik розповів Дмитро Вібе, керівник відділу фізики і еволюції зірок інституту астрономії РАН.

Як зазначає вчений, знайдені в європейських містах частинки мають величезне наукове значення. Сам факт виявлення їх у даному регіоні є унікальним, оскільки раніше космічний пил добували лише в льодах Антарктиди, зазначає академік РАН.

Властивості виявлених елементів цікавлять фізиків у двох аспектах. По-перше, як підкреслив Вібе, навіть такі маленькі частинки здатні розвивати у відкритому космосі величезну швидкість і своєю кінетичною енергією можуть при зіткненні з космічною станцією або апаратом повністю або частково зруйнувати їх. Даний факт вимагає детального вивчення і знайдені пилинки, можливо, допоможуть уникнути подібного результату. По-друге, навіть найдрібніші елементи є своєрідним банком інформації. Їх дослідження може пролити світло на процеси формування Сонячної системи, а також минуле Землі і еволюції міжпланетного середовища.

Окремо Вібе акцентував увагу на відмінності космічного пилу, знайденої на дахах будинків в європейських містах, і пилу, що видобувається вченими під час експедицій в Антарктиду. Фізик зазначив, що частинки, які виявлені вченими в льодах на півночі, маю вік до тисячі або навіть сотні тисяч років, в тій годину, як елементи, виявлені в Європі, не старше 6 років. Різниця між ними, на думку ряду вчених, може продемонструвати ті чи інші еволюційні процеси, що відбуваються в Сонячній системі за багато років її існування.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

12 + 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh