Авторські статтіНовини

Зуби здатні розповісти про дефіцит сонячного світла

Вчені з Університету Макмастера розповіли, як за допомогою діагностики зубів можна дізнатися про дефіцит сонячного світла. Нестача вітаміну D можна виявити і через сотні років, також структура зубів може розповісти про життя і проблеми людини при його житті.

Якщо провести логічний ланцюжок, то можна помітити повний зв’язок усіх компонентів. Наприклад, вченим вдалося виявити дентин, який здатний розповісти про процес росту зубів, а також проблеми людини, які були у нього під час життя. Цей компонент здатний розповісти про нестачу вітаміну D, який безпосередньо пов’язаний з рахітом, що вказує на відсутність сонячного світла. Слід врахувати той факт, що ця речовина може знаходитися більш ніж у половини населення планети, що, у свою чергу, також позначається на стані шкіри людини.

Виявити, наскільки ж багато було світла на долю людини в той чи інший період тепер не складе труднощів, тому це може стати помічником для реалізації історичної моделі нашої планети. Людина і самостійно не може зрозуміти, чи вистачає їй сонячного світла, для цього вчені розповіли про супутні симптоми: кісткова деформація, відчуття болю, а також нездатність досягти необхідного рівня кісткової тканини. Усі результати дослідження були опубліковані в журналі Journal of Archaeological Science.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України