Зуби здатні розповісти про дефіцит сонячного світла

Вчені з Університету Макмастера розповіли, як за допомогою діагностики зубів можна дізнатися про дефіцит сонячного світла. Нестача вітаміну D можна виявити і через сотні років, також структура зубів може розповісти про життя і проблеми людини при його житті.

Якщо провести логічний ланцюжок, то можна помітити повний зв’язок усіх компонентів. Наприклад, вченим вдалося виявити дентин, який здатний розповісти про процес росту зубів, а також проблеми людини, які були у нього під час життя. Цей компонент здатний розповісти про нестачу вітаміну D, який безпосередньо пов’язаний з рахітом, що вказує на відсутність сонячного світла. Слід врахувати той факт, що ця речовина може знаходитися більш ніж у половини населення планети, що, у свою чергу, також позначається на стані шкіри людини.

Виявити, наскільки ж багато було світла на долю людини в той чи інший період тепер не складе труднощів, тому це може стати помічником для реалізації історичної моделі нашої планети. Людина і самостійно не може зрозуміти, чи вистачає їй сонячного світла, для цього вчені розповіли про супутні симптоми: кісткова деформація, відчуття болю, а також нездатність досягти необхідного рівня кісткової тканини. Усі результати дослідження були опубліковані в журналі Journal of Archaeological Science.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

thirteen + 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh