Авторські статтіНовини

Вчені зроблять дієтичні продукти смачними

Багато дієтичних продуктів поступаються за смаковими якостями повсякденній їжі. Ті, хто дотримувався дієти, знають, що таке несолодкий торт або печиво, а також їжа, що має слабовираженний смак.

Вчені знайшли рішення такої проблеми, створивши спеціальний пристрій, що вміє об’єднувати різні аромати, щоб обдурити мозок, і змусити його думати про несмачну їжу, як про смачну. Відомо, що прилад незабаром представлять громадськості на зустрічі Американського хімічного товариства.

Творці пристрою відзначили, що люди, які дотримуються дієти, часто стикаються з тим, що їм доводиться харчуватися несолоною, нежирною і несолодкою їжею, яка може виявитися зовсім несмачною. Вчені зробили висновок, що запахи можуть компенсувати недолік смачної їжі і зробити її більш привабливою.

У виробництві продуктів харчування вже давно використовуються досягнення хіміків: ароматизатори, екстракти і багато іншого, які стали звичними інгредієнтами сучасної їжі. Однак у дієтичному харчуванні немає місця для перелічених компонентів, так і ароматизатори можуть бути шкідливими, адже у деяких людей вони викликають алергічні реакції.

Дослідникам вдалося встановити, що, наприклад, шинка своїм запахом змушує мозок думати, що дієтичний продукт має досить солі та інших компонентів, щоб бути смачним. Таким чином вчені створили прилад, який стимулює людський нюх під час прийому їжі. І така ж штука працює з імітацією аромату інших продуктів, а не тільки шинки. Завдяки цьому експерти сподіваються допомогти людям справлятися з їх дієтами і получати від них максимальну користь.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України