Життя

Вчені знайшли зв’язок між датою народження і смертністю

Дослідження знайшло зв’язок між датою народження і смертністю матері і плода. Робота була опублікована в журналі Medical Express.

На підставі даних з Центрів з контролю і профілактики захворювань в США материнська смертність становить три-чотири рази вище, ніж у більшості інших розвинених країн. Коефіцієнт материнської смертності збільшується, досягаючи 21-22 на 100,000 народжених у 2014 році (більш ніж вдвічі порівняно з 1990 роком). Вже багато було написано про цю проблему, і вже надійшло кілька рішень.

Дослідники хотіли знати, якщо смертність матері і плода була вище по вихідним в порівнянні з робочими днями або в різні місяці року. “Ми були зацікавлені в цьому дослідженні, тому що ми вважаємо, що ці дані надають цінне вікно в проблему американської системи надання акушерської медичної допомоги”, – пишуть автори.

Дослідники проаналізували більше 45 мільйонів вагітностей у США в період між 2004 і 2014 роками, щоб визначити, чи є суттєві відмінності в показниках обох випадків материнської смертності та смерті плода залежно від дня. Народження у вихідні раніше було пов’язаність язано з диференціальної материнської та неонатальної захворюваності, включаючи збільшення співвідношення рваних промежини, материнських переливань, неонатальних госпіталізацій інтенсивної терапії та застосуванням антибіотиків.

“Ми були в змозі контролювати протягом ускладнень під час вагітності, і виявили, що більшість жінок з ускладненнями вагітності насправді народжували в робочі дні, припускаючи, що актуальна проблема з народженням у вихідні дні ще більше”, – сказав Стівен Л. Кларк, доктор медичних наук, старший автор дослідження.

Дослідники також дивилися на місяці року, включаючи “феномен липня”, який пов’язаність язаний з підвищеним ризиком медичних помилок і хірургічних ускладнень, що відбувається у зв’язку з порою року, в якому випускники медичної школи починають ординаторами. Дослідники не виявили ніякого зв’язку між смертністю матерів або плода і липнем.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України