Вчені знайшли зв’язок між датою народження і смертністю

Дослідження знайшло зв’язок між датою народження і смертністю матері і плода. Робота була опублікована в журналі Medical Express.

На підставі даних з Центрів з контролю і профілактики захворювань в США материнська смертність становить три-чотири рази вище, ніж у більшості інших розвинених країн. Коефіцієнт материнської смертності збільшується, досягаючи 21-22 на 100,000 народжених у 2014 році (більш ніж вдвічі порівняно з 1990 роком). Вже багато було написано про цю проблему, і вже надійшло кілька рішень.

Дослідники хотіли знати, якщо смертність матері і плода була вище по вихідним в порівнянні з робочими днями або в різні місяці року. “Ми були зацікавлені в цьому дослідженні, тому що ми вважаємо, що ці дані надають цінне вікно в проблему американської системи надання акушерської медичної допомоги”, – пишуть автори.

Дослідники проаналізували більше 45 мільйонів вагітностей у США в період між 2004 і 2014 роками, щоб визначити, чи є суттєві відмінності в показниках обох випадків материнської смертності та смерті плода залежно від дня. Народження у вихідні раніше було пов’язаність язано з диференціальної материнської та неонатальної захворюваності, включаючи збільшення співвідношення рваних промежини, материнських переливань, неонатальних госпіталізацій інтенсивної терапії та застосуванням антибіотиків.

“Ми були в змозі контролювати протягом ускладнень під час вагітності, і виявили, що більшість жінок з ускладненнями вагітності насправді народжували в робочі дні, припускаючи, що актуальна проблема з народженням у вихідні дні ще більше”, – сказав Стівен Л. Кларк, доктор медичних наук, старший автор дослідження.

Дослідники також дивилися на місяці року, включаючи “феномен липня”, який пов’язаність язаний з підвищеним ризиком медичних помилок і хірургічних ускладнень, що відбувається у зв’язку з порою року, в якому випускники медичної школи починають ординаторами. Дослідники не виявили ніякого зв’язку між смертністю матерів або плода і липнем.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

13 − ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh