Авторські статтіЗдоров'я

Вчені знайшли залежність між прийомом ліків і передчасною смертю

Вчені провели дослідження, в ході якого виявили залежність між прийомом великої кількості ліків та передчасною смертю. Супутніми факторами ризику є спосіб життя, дієта, ожиріння.

Американські вчені провели дослідження, в ході якого виявили, що люди, які приймають антибіотики курсами, іноді навіть без призначення лікаря, в першу чергу стикаються з розвитком серцево-судинних захворювань та передчасною смертю. Свою доповідь вчені представили на засіданні Американській асоціації серця, під час якої підкреслили, що в групі ризику знаходяться жінки.

Повідомляється, що в дослідженні взяли участь 377510 жінок у віці від 60 років і старше. Експеримент тривав кілька років – з 2004 по 2012 роки. На початку дослідження всі пройшли обстеження, яке не виявило патологій і захворювань серця або рак.

Під час експерименту вдалося з’ясувати, що прийом антибіотиків курсом більше двох місяцем неминуче призводить до розвитку серцево-судинних захворювань, що збільшує ризик передчасної смерті на 27% в порівнянні з жінками, які не приймали антибіотики. Така ж тенденція простежується щодо взаємозв’язку прийому антибіотиків і онкологічних захворювань. Прийом антибіотиків курсом понад двох місяців збільшує ризик смерті на 58%.

Також встановлено, що прийом антибіотиків впливає мікрофлору кишечника, яку дуже складно відновити навіть після припинення прийому препаратів. Такі зміни в кишечнику призводять до небезпечних для життя розладів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України