Авторські статтіНовини

Вчені знайшли велике скупчення галактик поблизу Чумацького Шляху

Міжнародна команда астрономів знайшла одне з найбільших скупчень галактик у Всесвіті поблизу Чумацького Шляху. Про це докладно розповів професор Метью Коллес з Австралійського національного університету (АНУ).

Мега скупчення Вела, яке раніше було непоміченим, було приховано зірками і пилом в Чумацькому Шляху. Це величезна маса, яка вплинула на рух нашої Галактики, повідомляє Коллес.

“Це одна з найбільших концентрацій галактик у Всесвіті – можливо, найбільша в околиці нашої Галактики, але це повинно бути підтверджено шляхом подальшого вивчення. Скупчення Вела може пояснити різницю між виміряним рухом Чумацького Шляху в просторі і передбачиним рухом від розподілу раніше відображених галактик”, – сказав професор Коллес з наукової школи АНУ з астрономії та астрофізики.

Професор використовував англо-австралійський телескоп для вимірювання відстаней для багатьох галактик, щоб підтвердити ранні прогнози, що Вела була мега скупченням. Він також допоміг оцінити ефект надскупчення на рух Чумацького Шляху. Над досліджень працювали астрономи, що базуються в Південній Африці, Австралії та Європі. Два нових австралійських дослідження, які почнуться в 2017 році, повинні будуть підтвердити розмір кратності Вела.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України