Навесні поточного року під управлінням Національного центру океанічних і атмосферних досліджень США була проведена експедиція в найглибше місце на Землі Маріанську западину. У ході дослідження вдалося відкрити невідомі раніше живі організми.
Западина «Безодня Челленджера» є найглибшим місцем, вона розташована на території Маріанської місцевості. Під час експедиції за допомогою корабля Okeanos Explorer вдалося побачити нових мешканців підводного світу, про яких раніше нічого не було відомо. Підводне судно змогло зануритися на глибину до 6000 метрів, але і це не рекорд, як стверджують вчені.
Максимальна глибина Маріанської западини становить 11 022 м, що більш ніж на 2 тисячі метрів більше найвищої точки земної поверхні – Евересту, або також відомого під назвою Джомолунгма. Відкриття цієї підводної западини сталося ще в минулому столітті, саме тоді і вдалося виміряти глибину. Вчені досі сперечаються з приводу одинадцятикілометрової ями, адже приладам так і не вдалося дістатися до дна, а діагностичний вимір має велику похибку, тому що вода в тих краях має різну щільність, крім цього, як пізніше з’ясувалося, є і рослинний світ, який також створює перешкоди.
Дана місцевість має багато невивчених видів живих організмів. Експедитори з усього світу збираються, щоб провести ряд досліджень в Маріанській западині, тому що про космос вже відомо більше, ніж про підводний світ. Дослідження від Національного центру досліджень США робили протягом трьох місяців, і за цей період їм вдалося виявити десятки нових видів рослин, і як зазначають вчені, це не гриби, або рослини.