Авторські статтіТехно

Вчені знайшли технологію, що дозволяє зробити тіло мишей прозорим

Вчені з Мюнхенського університету (Німеччина) знайшли технологію, що дозволяє «знебарвлювати» частини тіла тварин і робити їх прозорими. Дані своїх досліджень вони опублікували в науковому журналі Nature Methods.

У процесі роботи вони створили таку суміш спиртів та спеціальної рідини, яка дозволяє змінити індекс заломлення тканин так, щоб лабораторна миша стала повністю прозорою.

Останнім часом з’явилося багато технологічних винаходів, які дають можливість зробити прозорими ЦНС і тканини мозку або побачити, як вони подають імпульси один одному за допомогою нейронів. Створення «прозорих органів» дозволяє вивчати складні системи організму.

Однак у даної методики є кілька недоліків. По-перше, щоб «змінити» мозок або будь-який інший орган потрібно вийняти його з тіла, тому що вони не дозволяють ввести фарбники і флуоресцентні мітки в живий організм. По-друге, це позбавляє технологію сенсу, адже не дозволяє дізнатися особливості взаємодії органів і систем в організмі.

Крім того, в процесі підготовки препаратів всі «кольорові» і молекули що світяться, які вводяться в тіло, повністю руйнуються. Методика uDISCO дозволила створити кілька зразків «знебарвленого» мозку мишей, але вона потребує доопрацювання, щоб приносити результати і давати можливість відкрити таємниці мозку не тільки тварин, але і людей, не завдаючи їм шкоди.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України