Авторські статтіТехно

Вчені знайшли спосіб боротьби з “космічним сміттям”

Радіолокаційний масив за 4 мільйони доларів може захистити майбутніх космічних туристів від зіткнення зі смертоносним “космічним сміттям”. Про це повідомляє видання Daily Mail.

Зіткнення з орбітальним сміттям могло б чекати майбутніх мандрівників в космос, якщо не вирішити зростаючу проблему “космічного сміття”. Але одна каліфорнійська фірма вважає, що має рішення. Нещодавно побудований Midland Space Radar може допомогти LeoLabs відстежувати до 250,000 об’єктів на навколоземній орбіті – близько 95 відсотків від загального обсягу, за даними компанії.

LeoLabs є частиною щодо нового сектору економіки, який відстежує супутники і сміття на низькій навколоземній орбіті (НДО). В даний час компанія моніторить 13,000 об’єктів в режимі 24/7 з використанням радарів з фазованою решіткою. Їх мережа вважається першою в галузі комерційного попередження зіткнень і картографічної службою для НДО, і може бути використана для космічних туристичних фірм, щоб забезпечити безпеку пасажирів.

Будівництво нового Midland Space Radar (MSR) почалося шість місяців тому, і в даний час завершено. Остання фаза розширення їх радіолокаційної мережі, за прогнозами, дозволить LeoLabs відстежувати до 250,000 об’єктів у поєднані з існуючою ділянкою на Алясці. SRI на Алясці використовує Advanced Modular Radar некогерентного розсіяння (AMISR), модульну, транспортабельну радіолокаційну систему, яка може виявити дрібномасштабні і тимчасові явища.

У той час як спочатку планувалося спостерігати такі явища, як полярне сяйво і космічна погода, технологія в даний час застосовується для відстеження космічного сміття. Фірма в кінцевому рахунку буде відстежувати кожен супутник і великий шматок сміття на низькій орбіті навколо планети. Більше 100 мільйонів одиниць сміття, як вважається, зараз знаходиться на орбіті в цілому, в тому числі обладнання від старих супутників і шматки ракет. Експерти кажуть, що вони являють собою зростаючу загрозу для майбутнього освоєння космосу.

Була висловлена надія, що безлад, утворений після більше п’яти десятиліть освоєння людиною космічного простору, увійде в атмосферу Землі і згорить не завдаючи шкоди. Але цього не сталося, і LeoLabs в даний час відстежує ці фрази об’єкти для комерційних операторів супутникового зв’язку, державних регулюючих і космічних агентств, а також фірм з управління супутниками.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України