Вчені знайшли спосіб боротьби з “космічним сміттям”

Радіолокаційний масив за 4 мільйони доларів може захистити майбутніх космічних туристів від зіткнення зі смертоносним “космічним сміттям”. Про це повідомляє видання Daily Mail.

Зіткнення з орбітальним сміттям могло б чекати майбутніх мандрівників в космос, якщо не вирішити зростаючу проблему “космічного сміття”. Але одна каліфорнійська фірма вважає, що має рішення. Нещодавно побудований Midland Space Radar може допомогти LeoLabs відстежувати до 250,000 об’єктів на навколоземній орбіті – близько 95 відсотків від загального обсягу, за даними компанії.

LeoLabs є частиною щодо нового сектору економіки, який відстежує супутники і сміття на низькій навколоземній орбіті (НДО). В даний час компанія моніторить 13,000 об’єктів в режимі 24/7 з використанням радарів з фазованою решіткою. Їх мережа вважається першою в галузі комерційного попередження зіткнень і картографічної службою для НДО, і може бути використана для космічних туристичних фірм, щоб забезпечити безпеку пасажирів.

Будівництво нового Midland Space Radar (MSR) почалося шість місяців тому, і в даний час завершено. Остання фаза розширення їх радіолокаційної мережі, за прогнозами, дозволить LeoLabs відстежувати до 250,000 об’єктів у поєднані з існуючою ділянкою на Алясці. SRI на Алясці використовує Advanced Modular Radar некогерентного розсіяння (AMISR), модульну, транспортабельну радіолокаційну систему, яка може виявити дрібномасштабні і тимчасові явища.

У той час як спочатку планувалося спостерігати такі явища, як полярне сяйво і космічна погода, технологія в даний час застосовується для відстеження космічного сміття. Фірма в кінцевому рахунку буде відстежувати кожен супутник і великий шматок сміття на низькій орбіті навколо планети. Більше 100 мільйонів одиниць сміття, як вважається, зараз знаходиться на орбіті в цілому, в тому числі обладнання від старих супутників і шматки ракет. Експерти кажуть, що вони являють собою зростаючу загрозу для майбутнього освоєння космосу.

Була висловлена надія, що безлад, утворений після більше п’яти десятиліть освоєння людиною космічного простору, увійде в атмосферу Землі і згорить не завдаючи шкоди. Але цього не сталося, і LeoLabs в даний час відстежує ці фрази об’єкти для комерційних операторів супутникового зв’язку, державних регулюючих і космічних агентств, а також фірм з управління супутниками.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 + six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh