Авторські статтіТехно

Вчені знайшли генетичну особливість у головному мозку молюсків

До класу головоногих молюсків крім восьминогів належать кальмари і каракатиці. Але восьминога в цьому середовищі вважають найбільш розумним на Землі серед безхребетних. Вчені знайшли дивну особливість в будові головного мозку цих тварин.


Прославився восьминіг, який майстерно відкривав банку зсередини. Вчені визначили, що у кальмарів існують свої способи передачі інформації на зразок морзянки, тоді як каракатиці здатні розпізнавати свою жертву ще в стані ембріона. Клас головоногих молюсків – єдиний серед тварин, що досяг витонченості в поведінці, на відміну від хребетних. Така поведінка викликана важкою роботою їхніх генів.

На думку дослідників, у восьминогів, кальмарів і каракатиць виникає напружене редагування рибонуклеїнової кислоти, цей процес має несуттєву функціональну цінність у багатьох інших мешканців тваринного світу.

Природний відбір, швидше за все, сприяв активному редагування рибонуклеїнової кислоти у головоногих, незважаючи на те, що цей процес зобов’язаннями язаний гальмувати еволюційні процеси, засновані на варіабельності дезоксирибонуклеїнової кислоти.

По всій видимості, цей клас, підлаштовуючись «під мінливий світ», робить ставку саме на рибонуклеиновую кислоту. Зчитуючи інформацію з дезоксирибонуклеїнової кислоти, рибонуклеїнова кислота молюсків змінює одну з «літер», вставляючи в ланцюг, що і дає рекомендацію щодо складання білка, замість аденозину інозин. У підсумку синтезується інша амінокислота, і на виході білки не запрограмовані спочатку послідовністю дезоксирибонуклеїнової кислоти.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України