Вчені знайшли екзопланету з залізним повітрям

Газовий гігант непридатний для біологічного життя за екстремальних умов. Але хто ж може на ній жити?

Вчені з різних країн нещодавно виявили екзопланету, тобто планету за межами Сонячної системи, в атмосфері якої міститься величезний відсоток заліза. Газовий гігант отримав назву KELT-9b. Планета дуже близька до своєї батьківської зірки, тому вона розпечена до величезної температури, яке і випаровує метал.

Екзопланета KELT-9b знаходиться на відстані від Землі в 620 світлових років. Це величезна відстань. Температура на планеті практично порівнянна з температурою Сонця. У першому випадку вона становить 4 300 градусів за Цельсієм, а в іншому – 6 000 градусів.

KELT-9b обертається навколо зірки HD 195689, роблячи повний оборот за 36 годин. Варто відзначити, що знайдена екзопланета складається майже повністю з водню.

Вчені відзначають, що така величезна температура на газовому гіганті випаровує метали і перешкоджає їх сильної концентрації. Простими словами, в атмосфері планети KELT-9b немає металевих хмар, але вона переповнена атомами заліза і титану.

Після виявлення нової планети астрономи-любителі відразу ж почали фантазувати щодо того, яка б могла бути життя на KELT-9b. Здавалося б, вона складається з газу, а атмосфера переповнена залізом, тому ніхто на неї не може жити. Однак, сучасні теорії про інопланетного життя розглядають подібну середовище проживання нормальною для деяких істот. Експерти відповіли на питання: «Хто на ній може жити?», – в таких екстремальних умовах.

Люди звикли розглядати життя, як біологічний організм. Інопланетяни в розумінні багатьох – це традиційно зелені гуманоїди з великими очима, або якісь ящери. Звичайно вся ця фантастика нічого спільного з реальною наукою не має.

За словами вчених, життя може бути невидимою, і являти собою якийсь згусток енергії. Вона може не залежати від температури, повітря, їжі, атмосфери і так далі. Життя може являти собою просто живу сутність, у якої немає біологічних ознак. Саме вона і може населяти такі газові гіганти, як KELT-9b, які для життя в нашому розумінні просто не придатні.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

18 + 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh