Авторські статтіТехно

Вчені знайшли екзопланету з залізним повітрям

Газовий гігант непридатний для біологічного життя за екстремальних умов. Але хто ж може на ній жити?

Вчені з різних країн нещодавно виявили екзопланету, тобто планету за межами Сонячної системи, в атмосфері якої міститься величезний відсоток заліза. Газовий гігант отримав назву KELT-9b. Планета дуже близька до своєї батьківської зірки, тому вона розпечена до величезної температури, яке і випаровує метал.

Екзопланета KELT-9b знаходиться на відстані від Землі в 620 світлових років. Це величезна відстань. Температура на планеті практично порівнянна з температурою Сонця. У першому випадку вона становить 4 300 градусів за Цельсієм, а в іншому – 6 000 градусів.

KELT-9b обертається навколо зірки HD 195689, роблячи повний оборот за 36 годин. Варто відзначити, що знайдена екзопланета складається майже повністю з водню.

Вчені відзначають, що така величезна температура на газовому гіганті випаровує метали і перешкоджає їх сильної концентрації. Простими словами, в атмосфері планети KELT-9b немає металевих хмар, але вона переповнена атомами заліза і титану.

Учёные нашли экзопланету с железным воздухом

Після виявлення нової планети астрономи-любителі відразу ж почали фантазувати щодо того, яка б могла бути життя на KELT-9b. Здавалося б, вона складається з газу, а атмосфера переповнена залізом, тому ніхто на неї не може жити. Однак, сучасні теорії про інопланетного життя розглядають подібну середовище проживання нормальною для деяких істот. Експерти відповіли на питання: «Хто на ній може жити?», – в таких екстремальних умовах.

Люди звикли розглядати життя, як біологічний організм. Інопланетяни в розумінні багатьох – це традиційно зелені гуманоїди з великими очима, або якісь ящери. Звичайно вся ця фантастика нічого спільного з реальною наукою не має.

За словами вчених, життя може бути невидимою, і являти собою якийсь згусток енергії. Вона може не залежати від температури, повітря, їжі, атмосфери і так далі. Життя може являти собою просто живу сутність, у якої немає біологічних ознак. Саме вона і може населяти такі газові гіганти, як KELT-9b, які для життя в нашому розумінні просто не придатні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України