Вчені знайшли білки, які можуть контролювати зростання серця і кров’яний тиск

Іспанські вчені виявили два білки, які мають здатність контролювати кров’яний тиск та зростання серця. Білки p38 гамма і р38 дельта можуть допомогти вченим у лікуванні гіпертонії.

Виявлені вченими з Centro Nacional de Investigaciones Cardiovasculares два білка адаптуються до гіпертонії і беруть під контроль зростання серцевих клітин. Вивчення механізмів поділу клітин в серці допоможе науці в майбутньому вжити заходів для лікування серцевої недостатності із-за надмірного зростання серця.

Людський організм має здатність адаптуватися під різні етапи життя, так само і людське серце – воно може збільшуватися в розмірах разом з іншими частинами тіла. Так, наприклад, відбувається під час вагітності. Надмірне і нездорове зростання серцевих клітин може викликати ожиріння, сильні фізичні навантаження, гіпертонія, а це призводить до серцевого нападу. Розуміння всіх механізмів цього процесу дозволить вченим вчасно обмежити зростання фіброзно-м’ясного м’язового полого органу, щоб це не призводило до патологій.

Знайдені білки р38 гамма і р38 дельта реагують на зростання лівого шлуночка серця, відповідального за перекачування багатою киснем крові по венах тіла. Були проведені досліди на лабораторних мишах, чиї серця позбавили цих двох білків. В результаті група вчених помітила, що мишачі серця стали помітно менші, але при цьому вони зберегли всі свої функції і нормально працювали, абсолютно не реагуючи на такі зовнішні умови, як підвищений кров’яний тиск. Зі знанням цієї особливості впливу білків р38 гамма і р38 дельта на серце можна створювати нові методи по боротьбі з серцевою недостатністю.
Джерело

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh