Авторські статтіНовини

Вчені знайшли білки, які можуть контролювати зростання серця і кров’яний тиск

Іспанські вчені виявили два білки, які мають здатність контролювати кров’яний тиск та зростання серця. Білки p38 гамма і р38 дельта можуть допомогти вченим у лікуванні гіпертонії.

Виявлені вченими з Centro Nacional de Investigaciones Cardiovasculares два білка адаптуються до гіпертонії і беруть під контроль зростання серцевих клітин. Вивчення механізмів поділу клітин в серці допоможе науці в майбутньому вжити заходів для лікування серцевої недостатності із-за надмірного зростання серця.

Людський організм має здатність адаптуватися під різні етапи життя, так само і людське серце – воно може збільшуватися в розмірах разом з іншими частинами тіла. Так, наприклад, відбувається під час вагітності. Надмірне і нездорове зростання серцевих клітин може викликати ожиріння, сильні фізичні навантаження, гіпертонія, а це призводить до серцевого нападу. Розуміння всіх механізмів цього процесу дозволить вченим вчасно обмежити зростання фіброзно-м’ясного м’язового полого органу, щоб це не призводило до патологій.

Знайдені білки р38 гамма і р38 дельта реагують на зростання лівого шлуночка серця, відповідального за перекачування багатою киснем крові по венах тіла. Були проведені досліди на лабораторних мишах, чиї серця позбавили цих двох білків. В результаті група вчених помітила, що мишачі серця стали помітно менші, але при цьому вони зберегли всі свої функції і нормально працювали, абсолютно не реагуючи на такі зовнішні умови, як підвищений кров’яний тиск. Зі знанням цієї особливості впливу білків р38 гамма і р38 дельта на серце можна створювати нові методи по боротьбі з серцевою недостатністю.
Джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.