Авторські статтіНовини

Вчені: Знайдений новий величезний риф, який був прикритий Великим Бар’єрним рифом

Вчені виявили величезний риф, який розташувався позаду давно знайомого Великого Бар’єрного рифу. Морські скелі мали досить незвичну круглу форму, вони були 200-300 метрів в ширину і до 10 метрів у глибину.

Вчені з Університету Сіднея і Технологічного університету Квінсленда працювали з фотографіями морського дна, які надав спеціально обладнаний літак «ЛІДАР».
«Ми знаємо про ці геологічні структури в північній частині Великого Бар’єрного рифу з 1970-х і 80-х років, але ніколи раніше не мали інформації про їх форми та розміри, – сказав Робін Біман з Університету Джеймса Кука. – Що глибше було морське дно, тим разючиший ставали ріфи».

«Морські скелі утворені з невеликих пластів вапняку, здалеку вони виглядають білими. З часом ці пласти «накопичуються» і вибудовують великі рифоподобні насипи, які стають просто величезними,- розповів Марді Макніл з технологічного університету Квінсленда. – В даний час ми встановили, що приблизна площа скель більше 6000 квадратних кілометрів».

Доцент Джоді Вебстер з Університету Сіднея, сказав, що відкриття і з’ясування протяжності рифів змушують подумати про зміну клімату.
«Вапняк, з якого побудовані рифи, може бути сприйнятливим до окислення океану і його потепління. Чи було воно порушено, і якщо так, то якою мірою? Дане відкриття дає можливість дослідити безліч інших нових напрямків нашої діяльності. Наприклад, що роблять рифи на глибині 10-20 метрів. Можливо, вони зможуть розповісти про минулі кліматичні і екологічні зміни на Великому Бар’єрному рифі за 10 тисяч років», – сказавши Вебстер.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

one × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.