Вчені виявили величезний риф, який розташувався позаду давно знайомого Великого Бар’єрного рифу. Морські скелі мали досить незвичну круглу форму, вони були 200-300 метрів в ширину і до 10 метрів у глибину.
Вчені з Університету Сіднея і Технологічного університету Квінсленда працювали з фотографіями морського дна, які надав спеціально обладнаний літак «ЛІДАР».
«Ми знаємо про ці геологічні структури в північній частині Великого Бар’єрного рифу з 1970-х і 80-х років, але ніколи раніше не мали інформації про їх форми та розміри, – сказав Робін Біман з Університету Джеймса Кука. – Що глибше було морське дно, тим разючиший ставали ріфи».
«Морські скелі утворені з невеликих пластів вапняку, здалеку вони виглядають білими. З часом ці пласти «накопичуються» і вибудовують великі рифоподобні насипи, які стають просто величезними,- розповів Марді Макніл з технологічного університету Квінсленда. – В даний час ми встановили, що приблизна площа скель більше 6000 квадратних кілометрів».
Доцент Джоді Вебстер з Університету Сіднея, сказав, що відкриття і з’ясування протяжності рифів змушують подумати про зміну клімату.
«Вапняк, з якого побудовані рифи, може бути сприйнятливим до окислення океану і його потепління. Чи було воно порушено, і якщо так, то якою мірою? Дане відкриття дає можливість дослідити безліч інших нових напрямків нашої діяльності. Наприклад, що роблять рифи на глибині 10-20 метрів. Можливо, вони зможуть розповісти про минулі кліматичні і екологічні зміни на Великому Бар’єрному рифі за 10 тисяч років», – сказавши Вебстер.