Авторські статтіТехно

Вчені змогли простежити за «народженням» ракової клітини

В журналі Nature була опублікована стаття про дослідження вчених у галузі онкології. Фахівцям вдалося простежити за тим, як розвивається рак шкіри з єдиної стовбурової клітини, дані спостереження можуть допомогти вченим розробити препарати, що пригнічують рак на його ранніх стадіях.

 

Седрік Бланпен з вільного університету Брюсселя заявив, що вченим вкрай рідко вдається виявити саму першу клітку, з якої починається розвиток захворювання, і простежити за подіями, що відбуваються на молекулярному рівні. Тепер їм стало відомо про механізми «включення» онкогена в стовбурових клітинах, які запускають ланцюгові реакції росту пухлини.

Бланпен зі своїми колегами вперше спостерігали подібні процеси. Свої експерименти вчені проводили на мишах, в організм яких вмонтували спеціальні «перемикачі», що запускають процес розвитку ракових клітин після введення спеціальних речовин в організм. Дані «тумблери» сигналізували про активацію клітин, примушуючи їх виробляти  жовтий білок, що світиться.

У процесі експерименту був відключений ген Ptch1, який захищає від розвитку пухлини. Вчені простежили за подальшими процесами, що відбувалися в організмі мишей, таким чином їм вдалося виявити першу ракову клітину, яка появилася.

Знахідка сприяла появі висновків про те, що винуватцями в розвитку раку є мутації гена Ptch1, які призводять до поширення анресивних пухлин і здатні заражати інші тканини організму. Тепер вчені зможуть виробити препарати, що знищують ракові клітини на ранніх етапах розвитку, що може призвести до великого прогресу в боротьбі із захворювання в цілому.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.