Вчені змогли простежити за «народженням» ракової клітини

В журналі Nature була опублікована стаття про дослідження вчених у галузі онкології. Фахівцям вдалося простежити за тим, як розвивається рак шкіри з єдиної стовбурової клітини, дані спостереження можуть допомогти вченим розробити препарати, що пригнічують рак на його ранніх стадіях.

 

Седрік Бланпен з вільного університету Брюсселя заявив, що вченим вкрай рідко вдається виявити саму першу клітку, з якої починається розвиток захворювання, і простежити за подіями, що відбуваються на молекулярному рівні. Тепер їм стало відомо про механізми «включення» онкогена в стовбурових клітинах, які запускають ланцюгові реакції росту пухлини.

Бланпен зі своїми колегами вперше спостерігали подібні процеси. Свої експерименти вчені проводили на мишах, в організм яких вмонтували спеціальні «перемикачі», що запускають процес розвитку ракових клітин після введення спеціальних речовин в організм. Дані «тумблери» сигналізували про активацію клітин, примушуючи їх виробляти  жовтий білок, що світиться.

У процесі експерименту був відключений ген Ptch1, який захищає від розвитку пухлини. Вчені простежили за подальшими процесами, що відбувалися в організмі мишей, таким чином їм вдалося виявити першу ракову клітину, яка появилася.

Знахідка сприяла появі висновків про те, що винуватцями в розвитку раку є мутації гена Ptch1, які призводять до поширення анресивних пухлин і здатні заражати інші тканини організму. Тепер вчені зможуть виробити препарати, що знищують ракові клітини на ранніх етапах розвитку, що може призвести до великого прогресу в боротьбі із захворювання в цілому.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh