Вчені змоделювали зворотнє обертання Землі

В рамках Генеральної Асамблеї EGU-2018 в Австралії вчені показали створену на комп’ютері модель обертання Землі в зворотному напрямку, розповівши про територіальних і кліматичних змінах.

Симуляція показала, якби Земля оберталася в зворотному напрямку, то всі базові характеристики топографії (розміри, форми, положення континентів і океанів) залишилися колишніми, однак змінилося б розташування і взаємодія між ними, з-за чого сформувалися б зовсім інші кліматичні параметри по всьому світу.

Переважна частина назад обертової Землі збереже зелений колір, а глобальні пустелі займуть площу на 10-11 мільйонів кв. км менше, але вони розташуються в інших місцях: північно-східній частині США, півдні Бразилії та Аргентини, півночі Китаю. Симуляція продемонструвала глобальні характеристики вітру, який змінив клімат в субтропіках і середніх широтах: на Заході спостерігалося б похолодання, а східні зони почнуть нагріватися, зима в країнах Європи стала б суворіше.

Роль головного водного течії, переносити тепло навколо планети, перейшла б з Атлантичного до тихого океану. Зміни клімату дозволили б вижити в багатьох інших куточках планети ціанобактерій, які здійснюють фотосинтез.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 − fourteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh