Авторські статтіТехно

Вчені змоделювали зворотнє обертання Землі

В рамках Генеральної Асамблеї EGU-2018 в Австралії вчені показали створену на комп’ютері модель обертання Землі в зворотному напрямку, розповівши про територіальних і кліматичних змінах.

Симуляція показала, якби Земля оберталася в зворотному напрямку, то всі базові характеристики топографії (розміри, форми, положення континентів і океанів) залишилися колишніми, однак змінилося б розташування і взаємодія між ними, з-за чого сформувалися б зовсім інші кліматичні параметри по всьому світу.

Переважна частина назад обертової Землі збереже зелений колір, а глобальні пустелі займуть площу на 10-11 мільйонів кв. км менше, але вони розташуються в інших місцях: північно-східній частині США, півдні Бразилії та Аргентини, півночі Китаю. Симуляція продемонструвала глобальні характеристики вітру, який змінив клімат в субтропіках і середніх широтах: на Заході спостерігалося б похолодання, а східні зони почнуть нагріватися, зима в країнах Європи стала б суворіше.

Роль головного водного течії, переносити тепло навколо планети, перейшла б з Атлантичного до тихого океану. Зміни клімату дозволили б вижити в багатьох інших куточках планети ціанобактерій, які здійснюють фотосинтез.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.