Авторські статтіНовини

Вчені з’ясували, чому люди відводять погляд під час розмови

Вчені розповіли про причини різних аспектів поведінки людей під час бесіди. За словами фахівців, індивіди часто відводять очі від співрозмовника із-за того, що не можуть швидко підібрати слова для відповіді.

За словами фахівців, для отримання відомостей про психологічні тонкощі поведінки людей при спілкуванні довелося провести ряд досліджень. В ході дослідів вдалося встановити, що більша частина випробуваних постійно відводить очі в процесі бесіди. Фахівці визначили, що в цей час активізуються ділянки мозку, які відповідають за швидкодію. Це означає, що в цей період індивід намагається підібрати найоптимальнішу відповідь на питання.

Вчені також зазначили, що приблизно 60 відсотків людей відводять очі під час бесіди для того, щоб сильніше сконцентруватися на питанні. У ході досліджень фахівці проаналізували активність мозку людини в процесі розмови і прийшли до висновку, що іноді із-за невисокої швидкості роботи нейронів подібна міра є необхідною. В іншому випадку піддослідні починали губитися і відповідати на поставлені питання не чесно або просто не правильно, після чого доповнювали свої слова.

Вчені з університету Кіото в Японії також дізналися, що зоровий контакт не дає людині повністю сконцентруватися на обговорюваній темі. Крім того, звертаючи увагу на погляд співрозмовника, індивід може розгубитися, намагаючись зробити вигляд, що відчуває себе впевнено.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України