Авторські статтіНовини

Вчені з університету Торонто знайшли причину аутизму у дефіциті білка мозку

Вчені університету Торонто знайшли зв’язок аутизму з нестачею в головному мозку білка. Дослідження проводили на мишах, яким знижували рівень цього білка.

Такий розлад як аутизм обумовлений порушенням розвитку головного мозку і вираженим всебічним дефіцитом спілкування і соціальною взаємодією. Інтереси людини з аутизмом сконцентровані на повторюваних діях. Ознаки розладу починають проявлятися з трьох років. Згладжені стани та симптоми входять у розлади аутичного спектру.

Якщо раніше науково довести залежність недуги від яких-небудь конкретних причин було важко, то тепер після проведеного дослідження на лабораторних мишах, можна говорити про прогрес.

Зниження рівня білка nSR100 у досліджуваних тварин призводить до аномального явища, схожого за ознаками на аутизм. Важливим регулятором процесу, при якому один ген може кодувати різні білки, є білок nSR100.

На думку вчених, дефіцит цього білка спричинить за собою помилки спайсінга (процесу, при якому один ген може кодувати різні білки), результатом чого можуть стати неправильно синтезовані білки. Що в свою чергу призведе до помилок у формуванні нейронної мережі в момент розвитку ембріона і викличе захворювання аутичного спектру.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України