Вчені з Китаю створили тканину, яка виробляє електрику

Фахівці Чунцінського університету (Китай) розробили тканину, яка може самостійно виробляти електрику. У своїй науковій роботі дослідники застосовували легкі і недорогі поліефірні волокна.

Чень Цзюнь, І Хуан і їх колеги зі США і Китаю створили гібридну тканину, здатну трансформувати енергію сонця і механічного руху в електрику. До складу такої незвичайної тканини входять легкі полімерні волокна «сонячної панелі, сплетені з трибоелектричними наногенераторами (ТЕНГ). Трибоелектрика є нічим іншим, як електрикою, яка виникає за рахунок тертя: так, наприклад, ми можемо зарядити бурштин, якщо натремо його шерстю.

За словами одного з творців тканини Фань Сіна, матеріал можна запросто використовувати для одягу. Тканина «дихає», легко мнеться і може взаємодіяти з різними іншими тканинами або пристроями. Незабаром можна буде заряджати мобільний телефон або будь-який інший девайс за допомогою светра з подібної тканини.
Розробники додали матеріалу додали, що тканина може витримати більше п’яти сотень циклів зарядки і розрядки, після цього її потрібно оновити.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

11 − 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh