Авторські статтіТехно

Вчені з Китаю створили тканину, яка виробляє електрику

Фахівці Чунцінського університету (Китай) розробили тканину, яка може самостійно виробляти електрику. У своїй науковій роботі дослідники застосовували легкі і недорогі поліефірні волокна.

Чень Цзюнь, І Хуан і їх колеги зі США і Китаю створили гібридну тканину, здатну трансформувати енергію сонця і механічного руху в електрику. До складу такої незвичайної тканини входять легкі полімерні волокна «сонячної панелі, сплетені з трибоелектричними наногенераторами (ТЕНГ). Трибоелектрика є нічим іншим, як електрикою, яка виникає за рахунок тертя: так, наприклад, ми можемо зарядити бурштин, якщо натремо його шерстю.

За словами одного з творців тканини Фань Сіна, матеріал можна запросто використовувати для одягу. Тканина «дихає», легко мнеться і може взаємодіяти з різними іншими тканинами або пристроями. Незабаром можна буде заряджати мобільний телефон або будь-який інший девайс за допомогою светра з подібної тканини.
Розробники додали матеріалу додали, що тканина може витримати більше п’яти сотень циклів зарядки і розрядки, після цього її потрібно оновити.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України