Вчені з Канади розповіли про ранні стадії формування земної кори

Фахівці з Альбертського університету, розташованого в Канаді, з’ясували, що на ранніх стадіях розвитку більша частина Землі була покрита океанічною корою. Гірські породи почали з’являтися на планеті лише чотири мільярди років тому.

Згідно інформації, опублікованій в журналі Nature Geoscience, на сьогоднішній день на Землі існують лише три регіони, де найдавніші гірські породи виходять на поверхню. Мова йде про Північний Квебек, Західну Австралію і північно-західну частину Канади. Саме в останній області вчені і проводили свої дослідження, в ході яких виявили в земній корі зерна циркону.

За словами експертів, знайдений мінерал має в собі не тільки інформацію про вік, але і інші геохімічні відомості про породу. Речовина зберігає так званий “хімічний підпис” і зберігає дані про різні події. Проаналізувавши вищезгаданий “підпис”, фахівці в деталях розглянули етапи злиття магми з земною корою. Як виявилося, під час охолодження маса може нагріватися, передаючи температуру сусіднім об’єктам. Таким чином камені, розташовані в близькості від магми, можуть плавитися.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twelve − 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh