Фахівці з Альбертського університету, розташованого в Канаді, з’ясували, що на ранніх стадіях розвитку більша частина Землі була покрита океанічною корою. Гірські породи почали з’являтися на планеті лише чотири мільярди років тому.
Згідно інформації, опублікованій в журналі Nature Geoscience, на сьогоднішній день на Землі існують лише три регіони, де найдавніші гірські породи виходять на поверхню. Мова йде про Північний Квебек, Західну Австралію і північно-західну частину Канади. Саме в останній області вчені і проводили свої дослідження, в ході яких виявили в земній корі зерна циркону.
За словами експертів, знайдений мінерал має в собі не тільки інформацію про вік, але і інші геохімічні відомості про породу. Речовина зберігає так званий “хімічний підпис” і зберігає дані про різні події. Проаналізувавши вищезгаданий “підпис”, фахівці в деталях розглянули етапи злиття магми з земною корою. Як виявилося, під час охолодження маса може нагріватися, передаючи температуру сусіднім об’єктам. Таким чином камені, розташовані в близькості від магми, можуть плавитися.